Fitbit – najpopularniejsze urządzenia monitorujące aktywność fizyczną w ofercie iCorner

Opublikowano 18 lipca 2013

iCorner – dział produktów konsumenckich Alstor – wprowadza do oferty 3 monitory aktywności fizycznej.  Fitbit one, fitbit zip i fitbit flex pomogą każdemu prowadzić zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia.

30093_Galileo_Clip_Front_BLUE_R6_SMP copyMonitory aktywności fizycznej firmy Fitbit to małe urządzenia, które można mieć zawsze przy sobie. W połączeniu z darmową aplikacją Fitbit dostępną w App Store oraz kontem na stronie fitbit.com umożliwiają bieżącą kontrolę nie tylko aktywności fizycznej, ale również nawyków żywieniowych. Funkcja wprowadzania danych o spożytych posiłkach oraz informacje o kaloriach spalonych podczas codziennych zajęć pozwalają na łatwe śledzenie postępów w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Wszystkie dane prezentowane są w postaci czytelnych wykresów.

Najprostsza wersja – fitbit zip – kontroluje aktywność fizyczną w ciągu całego dnia zliczając ilość wykonanych kroków – w rezultacie użytkownik otrzymuje dane w postaci pokonanego dystansu oraz spalonych kalorii.  Fitbit one zlicza także ilość pokonanych stopni schodów.

Fitbit one i fitbit flex umożliwiają dodatkowo monitorowanie snu – wystarczy umieścić urządzenie na nadgarstku na noc, aby uzyskać informacje o ilości przespanych godzin oraz o fazach snu. Dyskretny alarm wibracyjny obudzi o wskazanej godzinie tylko użytkownika fitbita, a nie wszystkich dookoła.  Fitbit one i fitbit flex motywują do większej aktywności fizycznej dzięki funkcjom wyznaczania celów, śledzenia postępów i zdobywania odznak, a także dzięki  możliwości rywalizacji poprzez udostępnianie swoich wyników znajomym.

Urządzenia są odporne na wilgoć i pot , a fitbit flex można zabrać ze sobą nawet pod prysznic.

Zaletą wszystkich rozwiązań jest bezprzewodowa komunikacja zarówno z komputerem , jak i z urządzeniami mobilnymi. Monitory fitbit przeznaczone są do urządzeń korzystających z technologii Bluetooth® 4.0 lub Bluetooth Smart Ready®. Obecnie są kompatybilne z PC (Windows® XP, Vista, 7 +), Mac® OS 10.5 +, iPhone 4S, iPhone 5, iPad 3, iPad Retina, iPad mini, iPod Touch 5 generacji.

Monitory fitbit one oraz zip są już w sprzedaży w sklepach  na terenie całej Polski w cenach odpowiednio 419 i 269 PLN. Natomiast wersja flex pojawi się w ofercie na początku sierpnia. Więcej informacji o produktach firmy Fitbit na stronie www.icorner.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.