EIZO zaprezentowało nowy wielkoformatowy monitor na sale operacyjne

Opublikowano 3 października 2011

Eizo wprowadziło do oferty nowy model monitora przeznaczonego do zastosowań medycznych. RadiForce LX600W to 60” model z kolorowym ekranem z podświetleniem LED o rozdzielczości 8MP. Zaprojektowano go z myślą o salach operacyjnych (w szczególności o radiologii interwencyjnej, kardiologii i chirurgii).

RadiForce LX600W posiada wielkoformatową matrycę o rozdzielczości 3840 x 2160 i przekątnej 60”. Udostępnia nieograniczone możliwości, elastycznego wyświetlania obrazów i stanowi idealne rozwiązanie na nowoczesne sale operacyjne. Tendencja do wykorzystywania obrazów pochodzących z różnych źródeł i łączenie różnych dyscyplin chirurgii na tej samej sali (hybrydowe sale operacyjne) zmusza do poszukiwania uniwersalnych rozwiązań.

Nowy, 8-MP monitor ma zwiększony kontrast 4000:1 oraz poziom jasności 520 cd/m². Posiada LEDowe podświetlenie, co gwarantuje optymalne warunki pracy i przedłużoną żywotność.

W RadiForce LX600W wykorzystano sprawdzoną koncepcję bezpieczeństwa, znaną z wcześniejszych modeli, na przykład redundantne krytyczne komponenty. Obraz wyświetlany w czasie rzeczywistym gwarantuje bezpieczne i stabilne środowisko pracy dla chirurga. Dodatkowo, homogeniczne wyrównanie jasności na całej powierzchni ekranu i 5 zintegrowanych, skalibrowanych tablic kolorów, zapewnia najwyższą precyzję wyświetlania, spełniającą wymagania wielu zaawansowanych zastosowań.
Oprócz podstawowej wersji, dostępny jest model z szybą ochronną. Chroni ona ekran przed zniszczeniem, zarysowaniem i płynami, jednocześnie ułatwiając utrzymanie w czystości i dezynfekcję.

W RadiForce LX600W rozwiązano również problem z chłodzeniem – urządzenie posiada kilka wysokiej jakości wiatraków. Jest to bardzo istotne w salach operacyjnych, gdzie niepożądane są wszelkie drgania.

Rozpoczęcie produkcji modelu RadiForce LX600W planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Uczestnicy targów Medica 2011 w niemieckim Düsseldorfie, będą mogli jako pierwsi zobaczyć monitor na stoisku EIZO nr 41, w hali 10.

Więcej informacji na temat monitorów medycznych EIZO znaleźć można na stronie polskiego dystrybutora, firmy Alstor: http://www.eizo.pl/monitory-medyczne

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.