EIZO stawia na ekologię – dwa nowe modele z serii EcoView

Opublikowano 7 września 2011

W ofercie EIZO pojawiły się dwa nowe monitory do zastosowań biurowych z serii EcoView. Modele FlexScan EV2335 oraz EV2315W mają 23” panele o rozdzielczości full HD. Urządzenia z serii EcoView spełniają najwyższe standardy z zakresu ekologii, ergonomii oraz wydajności energetycznej. Obydwa monitory posiadają matryce z podświetleniem LED, nie zawierającym rtęci i pobierające zaledwie 16W energii podczas typowej pracy.

FlexScan EV2335W posiada matrycę IPS z kątami widzenia 178° w poziomie i pionie. Sprawia to, że nadają się do punktów obsługi klienta, parkietów giełdowych oraz innych środowisk wielomonitorowych, gdzie ekran oglądany jest często pod ostrym kątem. FlexScan EV2335W posiada układ skracający czas reakcji matrycy do 6 ms (szarość-do-szarości), gwarantując, że dynamiczne obrazy takie, jak na przykład klipy wideo będą wyświetlane płynnie bez smużenia i rozmyć.

FlexScan EV2315W posiada matrycę TN (twisted neumatic) z kątami widzenia 170° w poziomie oraz 160° w pionie i znakomicie nadaje się do typowych biur. Tam, gdzie monitor znajduje się ponad poziomem wzroku użytkownika, funkcja Up View minimalizuje utratę nasycenia kolorów, która może powstać w sytuacji, gdy na ekran patrzy się od dołu.
Obydwa modele mają jasność na poziomie 250 cd/m2, kontrast 1000:1 oraz wejścia D-Sub i DVI-D, umożliwiając podpięcie analogowego i cyfrowego źródła danych. FlexScan EV2335W posiada również wejście DisplayPort, które staje się stopniowo coraz popularniejszym standardem.

W monitorach zastosowano dwa narzędzia EIZO, które umożliwiają osiągnięcie optymalnej jasności. Znana już z poprzednich modeli funkcja Auto EcoView dokonuje pomiarów otaczającego oświetlenia i automatycznie dostosowuje jasność ekranu. Natomiast druga z funkcji to nowość. EcoView Optimizer łagodzi zmiany w poziomie bieli (jasności) wyświetlanych treści, a następnie dostosowuje jasność ekranu. W połączeniu obie funkcje redukują wykorzystanie energii i zmęczenie wzroku, które jest nieuchronne, kiedy ekran świeci się zbyt jasno lub jest zbyt ciemny.

Predefiniowany tryb wyświetlania obrazu o nazwie “Paper” symuluje wygląd zadrukowanego papieru i pomaga uniknąć zmęczenia oczu podczas czytania długich dokumentów. Dodatkowo, funkcja o nazwie EyeCare Filter, dostępna po zainstalowaniu dostarczanej wraz z monitorem aplikacji narzędziowej ScreenManager Pro for LCD (DDC/CI), udostępnia kilka wzorców filtrów, które przypominają różne rodzaje papieru. Regulując jasność i kontrast, głębia wzorców filtrów może być określona na poziomie odpowiadającym użytkownikowi.

Inne predefiniowane tryby to sRGB, Movie oraz dwa ustawienia umożliwiające indywidualne dostosowanie parametrów przez użytkownika. Przy wykorzystaniu oprogramowania ScreenManager Pro, każdy ze zdefiniowanych trybów wyświetlania obrazu może być przypisany do konkretnych aplikacji, tak by po ich włączeniu monitor automatycznie przełączał się do danego trybu. Oprogramowanie może być również wykorzystywane do zmiany ustawień kolorów monitora za pomocą myszki i klawiatury, zamiast tradycyjnego menu OSD i klawiszy na panelu monitora.

Aby zapewnić pełen komfort oglądania obrazów, EIZO wyposażyło obydwa modele w opracowane samodzielnie, ergonomiczne stopki. Stopka pozwala regulować wysokość w zakresie 165 mm, odchylać ekran o 30° w pionie oraz o 344° na boki. Z monitorów można również korzystać w pozycji portretowej.

Inne cechy:

  • 0.5W wbudowany głośnik i wejście słuchawkowe
  • 0 pobór energii, gdy główny włącznik jest w pozycji “off”
  • EcoView Index – gadżet, który wyświetla na ekranie diagram ilustrujący bieżące oszczędności energii, wynikające z wykorzystania funkcji Auto EcoView.
  • Zgodność z normą Energy Star 5.1 oraz TCO Displays 5.1
  • Dostępne w kolorze czarnym jak również kombinacji czerni i szarości
  • 5- letnia gwarancja producenta

Monitory są już dostępne w Polsce. Ich cena:

EV2315 – 1381 netto, 1699 brutto
EV2335 – 1544 netto, 1899 brutto

Więcej informacji, na temat monitorów EIZO znaleźć można na stronie: www.eizo.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.