EIZO LMM0802 – system zarządzania wyświetlaniem obrazów z wielu źródeł

Opublikowano 6 lutego 2012

Firma EIZO GmbH zaprezentowała nowy system zarządzania wyświetlaniem obrazów z wielu źródeł. LMM0802 jest urządzeniem pozwalającym w wygodny sposób organizować wyświetlanie danych na monitorach wielkoformatowych przeznaczonym do użytku głównie w radiologii, kardiologii oraz na salach operacyjnych. Jego możliwości pozwalają zarówno na integrację z już istniejącymi systemami, jak i w pełni niezależną instalację.

Wyświetlacze wielkoformatowe są w chwili obecnej jednym z podstawowych urządzeń wykorzystywanych w nowoczesnych placówkach medycznych. Duża powierzchnia robocza pozwala wygodnie organizować wyświetlanie danych i – co za tym idzie – ułatwiać pracę personelu medycznego. Z uwagi na kompaktową budowę, LMM0802 można w prosty sposób zintegrować z istniejącymi systemami, na przykład instalując system zarządzania wraz z monitorem o rozdzielczości 8 MP na jednym uchwycie na sali operacyjnej.

Szeroka gama złącz oraz obsługiwanych formatów sygnałów wejściowych sprawia, że instalacja LMM0802 nie wymusza wymiany istniejącego okablowania. Urządzenie pozwala na wykorzystanie do 12 źródeł sygnału. Sześć złącz HDMI (obsługa tylko sygnału DVI) oraz dwa złącza DVI-I (sygnał analogowy, jak i cyfrowy) pozwalają na obsługę sygnału o rozdzielczości 1920×1200 włącznie z rozdzielczością Full HD (1920×1080). Dodatkowo, dostępne są dwa złącza D-Sub mini 15-pin oraz dwa złącza DIN udostępniające obsługę sygnału wideo w systemach PAL/NTSC. Jednocześnie możliwe jest wyświetlanie obrazu w szesnastu oknach, pochodzącego
z maksymalnie ośmiu źródeł.

LM0802 zaprojektowano głównie z myślą o współpracy z monitorami EIZO RadiForce LS560W oraz RadiForce LX600. Wbudowane wyjście scalera pozwala dodatkowo wyświetlać obraz na komputerowym monitorze
o rozdzielczości HD lub przesłać go do urządzenia rejestrującego.

System zarządzania obrazem pozwala w wygodny sposób organizować położenie, jak i wielkość okien, wyświetlających obraz z różnych źródeł. Istnieje możliwość zapisania określonej ich aranżacji dostosowanej do konkretnego zastosowania. Używając dotykowego panelu CID1000P, joysticka lub tabletu iPad jako urządzenia sterującego, można szybko wybrać wymagane rozmieszczenie okien. Interfejs użytkownika oferowany przez LMM0802 jest bardzo intuicyjny w obsłudze i nie wymaga długiego i kosztownego szkolenia operatora.

Do kolejnych zalet nowego systemu zarządzania wyświetlaniem zaliczyć można bardzo krótki czas uruchamiania. Sygnał wideo dostępny jest już po czterech sekundach, co pozwala na niezwykle szybkie przywrócenie sprawności systemu, nawet w sytuacji problemów z zasilaniem. Funkcje monitorowania stanu wszystkich komponentów i możliwość komunikacji poprzez sieć dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo wykorzystania systemu.

System zarządzania wyświetlaniem obrazów z wielu źródeł zbudowany został zgodnie z restrykcyjnymi normami dla sprzętu stosowanego w medycynie: bezpieczeństwo elektryczne badano pod kątem normy IEC 60601, a urządzenie może pracować w temperaturze otoczenia dochodzącej do 45°C. Wszelkie wykorzystywane podzespoły dobrane są tak, by zapewnić wieloletnią, nieprzerwaną pracę urządzenia.

Więcej informacji o produktach dla medycyny EIZO znaleźć można na stronie www.eizo.pl/medyczne oraz http://www.alstor.pl/produkty/medycyna/.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.