Dyski HGST 6TB już dostępne dla macierzy dyskowych Infortrend

Opublikowano 8 kwietnia 2014

Infortrend poinformował, że seria EonStor DS 3000 i EonNAS 3000 już wspiera dyski HGST 6TB Ultrastar He6 NL-SAS, pierwsze 6TB dyski w branży pamięci masowych.

Dzięki dyskom 6TB od HGST, macierze Infortrend zapewniają o 50% większą pojemność w tej samej obudowie w porównaniu do poprzednich popularnych dysków 4TB. Oznacza to, że Infortrend EonStor DS 3000 wyposażony w 360 dysków poprzez półki rozszerzeń JBOD może pomieścić do 2160 TB danych, w przeciwieństwie do 1440 TB z dyskami 4TB.

Oprócz największej pojemności, dyski HGST 6TB wydzielają mniej ciepła, pracują w temperaturze niższej o 4-5 stopni Celsjusza oraz są o 50g lżejsze niż tradycyjne dyski 4TB. Sprawia to, że rozwiązania pamięci masowej Infortrend są atrakcyjnym rozwiązaniem do przechowywania dużych archiwów danych przy mniejszym zużyciu energii,  mniejszej zajętości i obciążeniu szafy rack.

„Ściśle współpracujemy z takimi klientami jak Infortrend, by zapewnić że nasze dyski 6TB Ultrastar He6 można było uruchomić na najlepszych platformach w branży”, powiedział Brendan Collins, wiceprezes ds. marketingu w HGST. „Dzięki tej współpracy, klienci rozwiązań Infortrend mogą wykorzystać dyski 6TB, które łączą większą pojemność i lepszą wydajność”.

Globalne partnerstwo, które przekłada się na więcej korzyści dla naszych klientów, jest bardzo istotne dla Infortrend. Jesteśmy zadowoleni, że jako jeden z pierwszych producentów pamięci masowych wykorzystujemy nowe dyski 6TB od HGST.” Powiedział Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w Infortrend. „Możemy teraz zaoferować klientom większe możliwości magazynowania, jako że nasze systemy są zoptymalizowane pod większość dużych dysków, co zapewnia łatwość skalowania.”

Więcej informacji o produktach  EonStor DS 3000 i EonNAS 3000 dostępnych jest na stronie www.infortrend.com oraz na stronie dystrybutora www.alstor.pl. Natomiast więcej informacji o dyskach 6TB He6 dostępnych jest na stronie www.hgst.com.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.