Dizajnerskie pamięci masowe LaCie w ofercie Alstor

Opublikowano 21 czerwca 2014

Produkty LaCie łączą unikalny design z wydajnością. Stąd ich niezwykła popularność wśród kreatywnych użytkowników, wykorzystujących je w wymagających zastosowaniach, takich jak grafika, fotografia czy edycja wideo. LaCie od lat związane było z wieloma słynnymi projektantami, m.in. z Ziba Design, Porsche Design GmbH, Karimem Rashidem, Ora-Ito, Philippe Starckiem czy Neilem Poultonem, autorem obsypanej nagrodami serii bullet-proof d2.

W Alstor dostępna będzie cała oferta LaCie w tym „gorące nowości” ze złączem Thunderbolt™ 2. Wśród nich zaprezentowany niedawno system Little Big Disk Thunderbolt™ 2. Urządzenie w ciekawej, kompaktowej obudowie mieści dwa dyski SSD na złączu PCIe, które zestawione w RAID zapewniają przepustowość 1 375MB/s. Tym samym jest to obecnie najszybsze przenośne urządzenie pamięci masowej na rynku.

Kolejnym z produktów LaCie, które wzbogaciły ofertę Alstor jest najnowszy model z rodziny 5big. Dzięki technologii Thunderbolt™2 jest prawie 2 razy szybszy od swojego poprzednika – oferując niezwykłą prędkość 1050 MB/s. Dzięki zastosowaniu nowych 6TB dysków Seagate, zwiększono o 20% pojemność. Jest to obecnie najbardziej kompaktowe 30TB urządzenie dostępne na rynku. Z pewnością jego zalety docenią profesjonaliści z dziedziny wideo – nowy 5big umożliwia płynną pracę z materiałami 4K. Co więcej, podłączając równolegle trzy systemy LaCie 5big do nowego Mac Pro® można uzyskać pojemność 90 TB i transfer sięgający 3000 MB/s, co zapewnia przepustowość pozwalającą na przetwarzanie jednocześnie kilku ścieżek wideo w naturalnej rozdzielczości 4K. Montażyści wideo pracujący z programami Apple® Final Cut Pro® czy Adobe® Premiere® otrzymują maksymalną jakość i podgląd edytowanych materiałów 4K w czasie rzeczywistym.
Pełna oferta produktów LaCie dostępna jest już w Alstor.

O firmie LaCie
LaCie łączy unikalny design oraz zaawansowaną technologię, tworząc urządzenia pamięci masowej, które są zarówno stylowe, jak i bardzo wydajne. Od przeszło 20 lat LaCie chroni dane biznesowe, zachęcając profesjonalistów do kreatywności, bez oglądania się na ograniczenia sprzętowe. Ponieważ pamięć masowa powinna pozwolić nam skupić się na tym co najważniejsze, zapewniając dobrą organizację pracy i wydajność.

LaCie, będąc liderem w branży, jako pierwszy zademonstrował światu moc technologii Thunderbolt™, oferując pełne portfolio rozwiązań pamięci masowych korzystających z Thunderbolt™, jak i rozwiązań RAID z USB 3.0.
W ciągu ostatniej dekady firma konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku pamięci masowych. Dział rozwojowy został dwukrotnie powiększony, w efekcie oferowane produkty są bardzo zaawansowane technologicznie, a jednocześnie przyjazne dla użytkowników.

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.