Datacolor zaprezentował nową linię kalibratorów do monitorów SpyderX

Opublikowano 28 lutego 2019

Firma Datacolor, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania kolorem zaprezentowała linię SpyderX – najszybszych,  najłatwiejszych w obsłudze i najdokładniejszych jak dotąd urządzeń do kalibracji monitorów. Rozwój linii kalibratorów SpyderX jest świadectwem zaangażowania Datacolor w rozwój rozwiązań do zarządzania kolorami dla fotografów, filmowców i kreatywnych specjalistów na całym świecie.

W nowym rozwiązaniu wykorzystano w całości przeprojektowany mechanizm przetwarzania kolorów, który zapewnia znacząco zwiększoną precyzję pomiarów, tak aby sprostać oczekiwaniom fotografów i ich kreatywnym wizjom.

Nowe funkcje SpyderX:

  • zwiększona prędkość – kalibracja ekranu zajmuje mniej niż 2 minuty, tak więc ze SpyderX jest o kilka razy szybsza niż oferowały wcześniejsze modele;
  • najwyższa dokładność – urządzenie gwarantuje znacząco wyższy poziom precyzji pomiarów kolorów
    i zapewnia właściwe dopasowanie kolorystyczne szerokiej gamie modeli monitorów;
  • łatwa obsługa – proste i intuicyjne oprogramowanie do kalibracji, proces może przebiegać metodą jednego kliknięcia lub z wykorzystaniem zaawansowanych opcji i ustawień.

Susan Bunting, dyrektor marketingu w Datacolor komentuje: „Wiemy, że fotografia to dzieło miłości i wymaga jej każde ujęcie. Właśnie dlatego przeprojektowaliśmy SpyderX od podstaw, tak by mogli Państwo zaufać w pełni kolorom na ekranie, a cały proces kalibracji był intuicyjny i szybki.”

SpyderX dostępny będzie w dwóch wersjach: SpyderX Pro dedykowany jest dla zawodowych fotografów i projektantów, poszukujących szybkiego i łatwego w obsłudze rozwiązania do kalibracji. Natomiast SpyderX Elite jest nieco bardziej wszechstronny, oferuje zaawansowane funkcje, z których skorzystają zawodowi fotografowie i producenci video, pragnący  zapewnić pełną kontrolę kolorystyczną nad swoim środowiskiem pracy.

Produkt jest już dostępny w sprzedaży. Ceny rozwiązań kształtują się na poziomie: SpyderX Pro 749 PLN, SpyderX Elite 999 PLN brutto.

Więcej informacji na temat produktów Datacolor znaleźć można na stronie: www.kalibracjajestprosta.pl

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.