Datacolor SpyderCHECKR® 24 – korekcja kolorów w fotografii i video

Opublikowano 11 sierpnia 2014

Firma Datacolor zaprezentowała swój nowy produkt. SpyderCHECKR® 24 umożliwia precyzyjną kalibrację kolorów i punktu bieli aparatów fotograficznych. Ze względu na niewielkie rozmiary i kompaktową formę polecamy jest do zdjęć w plenerze.

140626_SpyderCHECKR24_chart_front_lowresSpyderCHECKR® z 24 polami z pigmentowym nadrukiem stanowi rozszerzenie linii SpyderCHECKR® (wzornika z 48 polami barw) i oferuje taką samą funkcjonalność, jak większy model. Wzornik szarości umożliwia dokonanie korekty balansu bieli i ekspozycji w aparacie, jak również podczas procesu postprodukcji, natomiast wzornik z polami kolorów pozwala na automatyczną poprawę kolorów z poziomu popularnych aplikacji, w tym Adobe® Photoshop® ACR, Adobe® Lightroom®, Hasselblad Phocus czy Blackmagic DaVinci Resolve.

Największą zaletą systemu jest to, że kalibracja aparatu fotograficznego nie ogranicza się wyłącznie do plików RAW, ale można ją przeprowadzić również na plikach JPEG czy materiale video” mówi Lee Varis, profesjonalny fotograf i artysta zajmujący się obrazowaniem cyfrowym. „Dla zawodowców, którzy łączą zdjęcia z materiałami video, zwłaszcza w video i fotografii plenerowej, SpyderCHECKR zmienia reguły gry.”

SpyderCHCKR 24® może być wykorzystany jako:

  • Narzędzie do kalibracji aparatów fotograficznych, z nowym oprogramowaniem SpyderCHCKR
  • Narzędzie do ustawiania w aparacie balansu bieli dla obrazów statycznych i video
  • Jako próbnik kolorów do prac katalogowych, reprodukcji dzieł sztuki oraz edycji materiałów foto i video

Wzornik Datacolor SpyderCHCKR 24® będzie dostępny w Polsce już w sierpniu, jego cena to 219 pln brutto.
Więcej informacji o produktach DataColor znaleźć można na stronie polskiego dystrybutora, firmy Alstor.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.