CommVault publikuje rewelacyjne wyniki finansowe

Opublikowano 22 maja 2012

Firma CommVault opublikowała wyniki finansowe za czwarty kwartał 2012 r., zakończony w marcu. Obroty firmy przekroczyły 400 milionów dolarów, co oznacza blisko 30% wzrost.

N. Robert Hammer, prezes i Dyrektor Zarządzający CommVault oświadczył: „CommVault osiągnął świetne wyniki w czwartym kwartale. To już siódmy z kolei kwartał, który przyniósł rekordowe obroty i nadal generujemy stabilny cash flow. (…) Ten wzrost obrotów spowodowany został przez rekordową sprzedaż oprogramowania w grupie enterprise (transakcje o wartości przekraczającej 100 000 USD) i duży popyt we wszystkich rejonach świata.”

Nie bez wpływu na dobre wyniki firmy pozostały decyzje biznesowe firmy. W kwietniu CommVault ogłosił informacje o zacieśnieniu współpracy z Microsoft Corp. Producenci przedstawili wspólne rozwiązanie typu „cloud storage” łączące zalety oprogramowania Simpana z funkcjonalnością i elastycznością składowania danych, jakie oferuje platforma Windows Azure. W tym samym miesiącu firma ogłosiła otwarcie nowego centrum rozwojowego w Bangalore, mające wesprzeć zespół pracujący dotąd w Indiach (Hydrerabad), co z pewnością przyspieszy trwające prace nad rozwojem produktów.

Również w kwietniu grupa badawcza Info-Tech Research Group określiła CommVault mianem czempiona zarówno w segmencie Enterprise Backup, jak i Email Archiving w raportach „Enterprise Backup Software Vendor Landscape” oraz „Email Archiving Vendor Plus Landscape”.

Kwartał zamknęły wyniki ankiety satysfakcji klientów dotyczącej wsparcia technicznego, w której CommVault uzyskał aż 94% satysfakcji klientów, stawiając konkurencji bardzo wysoko poprzeczkę w zakresie świadczenia wsparcia technicznego i usług serwisowych.

Informacje na temat oprogramowania CommVault znaleźć można na stronie polskiego dystrybutora, firmy Alstor.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.