Biblioteki NEO w rozmiarze XL

Opublikowano 17 listopada 2014

Firma Overland Storage, renomowany dostawca rozwiązań do zarządzenia danymi i ich ochrony, zaprezentował nową rodzinę bibliotek taśmowych. NEO® XL-Series łączą elastyczność, wysoką wydajność, gęstość upakowania oraz szerokie możliwości backupu, archiwizacji i odzyskiwania danych.

neoxl-80-front-view-lgSeria NEO to rodzina bibliotek taśmowych przeznaczonych dla średnich i dużych przedsiębiorstw mierzących się z gwałtownym wzrostem ilości danych i poszukujących rozwiązania problemu związanego z ich długoterminowym przechowywaniem. Biblioteki NEO XL-Series mają skalowalną konstrukcję, oferują pojemność sięgającą 3,5 PB i transfer danych sięgający aż 8,6 TB na godzinę.

Użytkownicy mają możliwość znacznego zwiększenia pojemności pamięci danych bez niepotrzebnej straty czasu, przerw w pracy i ponoszenia kosztów administracyjnych, które zwykle wiążą się z rekonfiguracją ustawień sieciowych lub procesu backupu. Wyjściowa pojemność pamięci danych NEO XL-Series to 90 TB, można ją jednak zwiększyć nawet do 3,5 PB dodając po prostu kolejne moduły NEO XL-Series. Natomiast w przypadku, gdy konieczne są zmiany, moduły NEO XL-Series można łatwo rozdzielić i ponownie rozmieścić w serwerowni zgodnie z bieżącymi potrzebami.

„Obecnie w firmach obserwuje się gwałtowny wzrost ilości danych, co z kolei powoduje drastyczne zwiększenie kosztów ich przechowywania” – mówi Nilesh Patel, wicedyrektor działu Product Management i Product Marketing
w firmie Overland Storage. „W porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami tej samej klasy, NEO XL oferuje sześć razy lepszą wydajność transferu i 64% więcej gęstości upakowania na szafę serwerową, ustanawiając tym samym nowy standard jakości i opłacalności, któremu nie dorównują żadne inne rozwiązania dostępne obecnie na rynku”.

Biblioteki NEO XL-Series wykorzystują napędy taśmowe LTO5 i LTO6. Urządzenia w obudowie 6U mogą pomieścić nawet do 560 slotów i 42 napędów taśmowych. Dostępne są dwie konfiguracje: NEOxl 60 – mieści do trzech napędów, oferuje pojemność do 375 TB i transfer danych do 4,3 TB/godz. Natomiast NEOxl 80 obsługuje aż do sześciu napędów, oferuje maksymalną pojemność 500 TB i transfer danych sięgający 8,6 TB/godz. Dostępna jest także jednostka rozszerzająca (NEOxl Expansion unit), która mieści 80 slotów (i do 6 napędów).

Najważniejsze funkcje NEO XL-Series:

  • Elastyczna rozbudowa i możliwość zmiany sposobu przechowywania danych: skalowalna budowa NEO XL-Series pozwala na dopasowanie rozwiązań backupu i archiwizacji do rzeczywistych potrzeb. Zaczynając od biblioteki 6U z 60 slotami i pojedynczym napędem można stopniowo ją rozbudowywać, uzyskując finalnie rozwiązanie z 560 slotami i 42 napędami taśmowymi.
  • Szybszy backup dużych ilości danych: Biblioteki NEO XL-Series oferują pojemność od 90 TB do
    3,5 PB, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla wielu aplikacji przechowywania danych. Zapewniają bardzo dużą przepustowość: od 504 GB do 8,6 TB na godzinę, co pozwala znacznie zredukować czas potrzebny na wykonanie backupu i archiwizacji oraz przywrócenie danych.
  • Proste działanie i wydajna infrastruktura: Administratorzy IT mogą skorzystać z oferowanych przez NEO XL-Series możliwości zarządzania, charakterystycznych dla rozwiązań klasy enterprise, aby w prosty sposób konfigurować oraz zarządzać procesami backupu i archiwizacji danych. Wbudowana funkcja partycjonowania pozwala na równoczesny, bezpieczny dostęp wielu aplikacji do biblioteki taśmowej NEO XL, co gwarantuje optymalną wydajność. Każda szafa serwerowa typu rack pomieści aż do 83 TB danych w przestrzeni o wysokości 1U, ograniczając tym samym do minimum potrzebne miejsce w serwerowni, a także zmniejszając pobór mocy, zapotrzebowanie na chłodzenie oraz dodatkowe koszty na infrastrukturę.

Biblioteki NEO XL-Series (NEOxl 60 i NEOxl 80) są już dostępne u polskiego dystrybutora, firmy Alstor. Cena podstawowej konfiguracji to 12 599 USD.

 

O firmie Overland Storage

Overland Storage to renomowany światowy dostawca jednolitych rozwiązań zarządzania danymi i ich ochrony. Firma oferuje szeroką gamę kompleksowych, doskonale się uzupełniających produktów i usług, która jest jedną z najobszerniejszych na rynku. Firma Overland Storage i jej spółka zależna, Tandberg Data, zapewniają szereg zintegrowanych technologii i usług dla pamięci podstawowej, archiwalnej, typu nearline i offline, co ułatwia zarządzanie różnymi warstwami informacji w ciągu całego cyklu życiowego danych, bez względu na to, czy dane te znajdują się w serwerowni po drugiej stronie korytarza, czy na drugim końcu świata. Firma Overland Storage ogłosiła niedawno planowaną fuzję z firmą Sphere 3D Corporation, która ma zaowocować połączeniem technologii wirtualizacji i technologii w chmurze następnej generacji, jak również skalowalnych rozwiązań pamięci masowych end-to-end, stworzonych na potrzeby rosnących rynków wirtualizacji i usług w chmurze. Rozwiązania Overland Storage i Tandberg Data są dostępne u wybranych VAR-ów i integratorów systemów. Więcej informacji można uzyskać na stronach www.overlandstorage.com oraz www.tandbergdata.com.

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.