Premiera: nowy Bamboo Ink i Bamboo Ink Plus – inteligentne rysiki optymalizowane dla Windows Ink

Opublikowano 9 lipca 2019

Firma Wacom zaprezentowała dwa nowe inteligentne rysiki optymalizowane dla Windows Ink. Dzięki nowym rysikom Bamboo Ink Plus i Bamboo Ink pisanie, notowanie, a nawet rysowanie w Windows jest teraz bardziej intuicyjne niż kiedykolwiek.

Rysik Bamboo Ink zaprojektowano specjalnie do pisania, sporządzania notatek i wprowadzania adnotacji, natomiast Bamboo Ink Plus, czyli najbardziej innowacyjne pióro na rynku, może również doskonale służyć do rysowania i szkicowania. Oba modele wyposażono w czułą, cienką końcówkę, która rozróżnia 4096 poziomów nacisku i umożliwia naturalne pisanie.

Nowe rysiki współpracują z szeroką gamą urządzeń obsługujących pióra cyfrowe i łatwo przełączają się między protokołami Wacom Active ES i Microsoft Pen Protocol (MPP).
Bamboo Ink służy do wprowadzania adnotacji, pisania i sporządzania notatek. Aby zacząć pisać, użytkownik musi tylko stuknąć ikonę ekranową Windows Ink Workspace lub jednej z ulubionych aplikacji – bez potrzeby parowania. Piórko ma wytrzymały akumulator, dzięki któremu nie trzeba często przerywać pracy – jego żywotność to nawet 15 miesięcy. Opcjonalnie dostępne są wkłady o różnym stopniu twardości (sprzedawane osobno).

Bamboo Ink Plus ma jeszcze szersze zastosowanie – umożliwia nie tylko wprowadzanie adnotacji, ale również szkicowanie i rysowanie. Funkcja detekcji nachylenia (dostępność związana z funkcjonalnością urządzenia innego producenta) i wysoka czułość – piórko reaguje nawet na lekki dotyk, umożliwia większą precyzję i odczucia jak podczas pracy zwykłym piórem.

Zaletą tego piórka jest natychmiastowy dostęp do Windows Ink Workspace: wystarczy nacisnąć przycisk Bluetooth i zacząć tworzyć dzięki zainstalowanym wcześniej aplikacjom sketchpad, screen sketch lub innym zoptymalizowanym dla pióra cyfrowego.

Piórko pracuje bez baterii, gdy rozładuje się można je podpiąć za pośrednictwem złącza USB-C. A jego ergonomiczny kształt o trójkątnym przekroju imitującym ołówek czy dostępny w komplecie zestaw końcówek sprawiają, że zwiększa się poczucie komfortu pracy.

Więcej informacji na temat produktów firmy Wacom znaleźć można na stronie: www.tabletygraficzne.pl

O firmie Wacom
Założona w 1983 roku firma Wacom jest globalnym przedsiębiorstwem z siedzibą w Japonii (Tokyo Stock Exchange 6727) oraz filiami i oddziałami na całym świecie, które obsługują sprzedaż i dystrybucję w ponad 150 krajach. Wizja firmy Wacom, aby zbliżyć do siebie ludzi i technologię poprzez naturalne technologie interfejsowe uczyniły z niej wiodącego na świecie producenta interaktywnych tabletów i ekranów piórkowych jak również piór cyfrowych i rozwiązań do rejestrowania i przetwarzania podpisów cyfrowych. Intuicyjne urządzenia wykorzystujące zaawansowaną technologię firmy Wacom zostały użyte do stworzenia jednych z najbardziej ekscytujących dzieł sztuki cyfrowej, filmów, efektów specjalnych, projektów mody i wzornictwa na świecie.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.