Avid Studio – całkowicie nowe oprogramowanie do edycji wideo!

Opublikowano 11 kwietnia 2011

Alstor, autoryzowany dystrybutor produktów Avid w Polsce, wprowadza do sprzedaży nowe oprogramowanie do edycji wideo – Avid Studio. Program został zaprojektowany w oparciu o technologię wykorzystywaną w profesjonalnych systemach do edycji firmy Avid.

Avid Studio wypełnia lukę między programami do domowego użytku, a profesjonalnymi systemami, łączy w sobie zaawansowaną funkcjonalność z łatwą obsługą i przystępną ceną.

To wydajne i równocześnie łatwe w użyciu oprogramowanie oferuje szeroki zakres narzędzi edycyjnych, technologię stabilizacji obrazu oraz funkcjonalność interfejsu zapożyczone z AVID Media Composer – programu wykorzystywanego przez większość montażystów, którzy w ostatnich latach zdobywali Oscary.

Wśród kluczowych funkcji AVID Studio, niespotykanych dotychczas w rozwiązaniach kierowanych na rynek konsumencki, znajdują się m.in.:

  • Zintegrowana biblioteka mediów: umożliwia szybkie wyszukiwanie, organizowanie i zarządzanie plikami wideo, foto i audio poprzez jednolity, łatwy w użyciu, wszechstronny interfejs użytkownika. Uniwersalne narzędzie importowania sprawia, że zaimportowanie zdjęć, wideo i audio do biblioteki z szerokiego zakresu urządzeń rejestrujących jest niezwykle łatwe.
  • Wydajny edytor mediów: eliminuje potrzebę korzystania z dodatkowych zewnętrznych aplikacji, np. do korekcji plików wideo, foto i audio. Wszystko można zrobić nie wychodząc z AVID Studio, a następnie wykorzystywać w różnych projektach.
  • Dobrze wyposażony edytor osi czasowej: posiada oś czasową na profesjonalnym poziomie, umożliwiającą edycję z wykorzystaniem markerów np. do synchronizowania audio i wideo czy klatek kluczowych do tworzenia płynnych przejść. Nieograniczona ilość ścieżek oznacza wydajną edycję oraz możliwość wielokrotnego nakładania obrazów, np. obraz w obrazie lub efekty wielowarstwowe.
  • Imponująca kolekcja profesjonalnej klasy efektów: Zawiera wart ponad 1500 EURO zestaw dodatków i plug-in’ów, w tym również profesjonalny pakiet Red Giant: ToonIt, Knoll Light Factory, Magic Bullet Looks, Trapcode Shine, 3D Stroke, Trapcode Particular.
  • Avid Studio zostało również wyposażone w szereg rozwiązań ułatwiających zarówno sam montaż, jak i późniejszą publikację gotowych materiałów:
  • Narzędzia do authoringu i wypalania DVD oraz Blu-ray: Podzielenie się swoimi filmami z rodziną czy przyjaciółmi jest bardzo łatwe, dzięki zintegrowanym narzędziom do authoringu i różnorodności obsługiwanych formatów eksportowania.
  • Materiały szkoleniowe oraz inteligentne narzędzia (SmartTools): Pomocą w osiągnięciu doskonałych rezultatów służą filmy szkoleniowe dotyczące nie tylko organizacji pracy w Avid Studio, ale również podstaw edycji wideo. Dodatkowo Avid Studio posiada wygodne, inteligentne narzędzia (SmartTools), które automatyzując niektóre etapy pracy, pomagając użytkownikowi osiągnąć lepsze rezultaty w krótszym czasie. Są to kreatory automatycznie wspomagające tworzenie filmów (SmartMovie), pokazów zdjęć (SmartSlide) i podkładów muzycznych (ScoreFitter). Do dyspozycji użytkownika są również gotowe szablony atrakcyjnych, wielowarstwowych kompozycji wideo w różnych stylach i zaprojektowanych przez profesjonalnych grafików.
  • Skalowalny, intuicyjny interfejs – okno programu Avid Studio jest całkowicie skalowalne, dzięki czemu użytkownik może je idealnie dopasować do monitora panoramicznego.

Avid Studio jest już dostępne w sprzedaży w cenie 569 PLN brutto dla klienta końcowego.

Więcej informacji o produktach Avid można znaleźć na stronie www.edycjavideo.com.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.