AVID, EIZO i MAGIX na targach Film Video Foto w Łodzi

Opublikowano 6 kwietnia 2011

Odbywające się w Łodzi Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego – Film Video Foto, od 14 lat skupiają pasjonatów filmu i fotografii. Firma Alstor już po raz dziewiąty zaprezentowała podczas wystawy rozwiązania skierowane do osób zajmujących się filmem i fotografią zarówno amatorsko, jak i zawodowo. W tym roku jednak oferta firmy była prezentowana aż na 3 stoiskach w hali nr 1: AVID, EIZO i MAGIX.

EIZO
Uwagę zwiedzających przykuł model ColorEdge CG275W. To kolejne rozwiązanie EIZO przeznaczone do profesjonalnych prac w takich branżach, jak prepress, korekcja kolorystyczna fotografii, edycja wideo czy postprodukcja, gdzie kluczowe znaczenie ma poprawne odwzorowanie barw. Monitor ColorEdge CG275W wyróżnia się wbudowanym kalibratorem. Umożliwia to uniezależnienie się od wykorzystywanego systemu operacyjnego, gdyż przeprowadzanie kalibracji, jak również ustalenie częstotliwości jej powtarzania, można skonfigurować z poziomu menu ekranowego OSD. Poza tym, do jej przeprowadzenia nie jest konieczne wykorzystywanie żadnego zewnętrznego urządzenia pomiarowego.
Konstrukcja monitora oparta została na matrycy IPS o naturalnej rozdzielczości 2560×1440. Dla porównania – nieco mniejszą powierzchnię roboczą zapewnić mogą dwa monitory 19” o naturalnej rozdzielczości 1280×1024.

Kolejna nowość na stoisku EIZO to SX2762W. Szeroka przestrzeń barw, wysokiej jakości matryca o przekątnej 27” i proporcjach ekranu 16:9, układ DUE regulujący jednorodność koloru i podświetlenia matrycy oraz opcjonalna kalibracja sprzętowa z użyciem zestawu EIZO EasyPix pozwalają uzyskać zgodność kolorystyczną wydruków z wyświetlanym na ekranie obrazem. Monitor jest obsługiwany przez najnowszą wersję zestawu EIZO EasyPIX. Wersja 2, składająca się z kalibratora EX1 oraz oprogramowania pozwala w szybki i prosty sposób skalibrować i sprofilować monitor dokonując operacji wprost na 16-bitowej tabeli kolorów monitora. Sprzętowa kalibracja, w odróżnieniu od kalibracji programowej, bazującej na 8-bitowej tabeli kolorów karty graficznej, pozwala uzyskać znacznie dokładniejsze rezultaty.

FORIS FS2331 to monitor stworzony z myślą o zastosowaniach multimedialnych. Doskonała jakość obrazu na matrycy o przekątnej 23” i rozdzielczości full HD oraz zaawansowana funkcjonalność sprawiają, że panel jest idealnym rozwiązaniem do oglądania i edycji filmów, fotografii, gier, czytania książek. Elektronika monitora FS2331 umożliwia redukcję efektu opóźnienia wejścia (input lag) do około 1 klatki (1/60 sekundy). Jest to szczególnie istotne dla graczy – dzięki temu mogą błyskawicznie ocenić sytuację, bez ryzyka wystąpienia niepożądanego opóźnienia. Tryb „Game” uruchamia dwie funkcje: Power Resolution i Power Gamma. Pierwsza gwarantuje czysty i ostry obraz nawet przy najmniejszych detalach zarówno przy niskiej, jak i wysokiej rozdzielczości. Druga funkcja koryguje krzywą gamma w przypadku gier i innych animowanych obrazów, co daje odczucie zwiększonego kontrastu i trójwymiarowego obrazu. Kolejna cecha optymalizująca dynamiczny obraz to czas reakcji matrycy na poziomie 7 ms.

Poza monitorami EIZO na stoisku było można zapoznać się również z innym rozwiązaniami niezbędnymi w pracy fotografa, m.in. firm: Epson, X-Rite, Kanvus. Na stoisku przez cały czas będą dostępni specjaliści, którzy pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu do konkretnych zastosowań. Na miejscu będzie również można zobaczyć, jak przebiega proces kalibracji monitora.

AVID
Na stoisku tej firmy na uwagę zasługuje przede wszystkim całkowicie nowy produkt: AVID STUDIO. Oprogramowanie do edycji filmów wypełnia lukę między rozwiązaniami do domowego użytku, a profesjonalnymi systemami, łączy w sobie zaawansowaną funkcjonalność z łatwą obsługą i przystępną ceną. Avid Studio zostało zaprojektowane w oparciu o technologię wykorzystywaną w profesjonalnych systemach do edycji. To wydajne i równocześnie łatwe w użyciu oprogramowanie oferuje szeroki zakres narzędzi edycyjnych, technologię stabilizacji obrazu oraz funkcjonalność interfejsu zapożyczone z Avid Media Composer – programu wykorzystywanego przez większość montażystów, którzy w ostatnich latach zdobywali Oscary.

Wśród kluczowych funkcji Avid Studio, niespotykanych dotychczas w rozwiązaniach kierowanych na rynek konsumencki, znajdują się m.in.: zintegrowana biblioteka mediów, wydajny edytor mediów, profesjonalny edytor osi czasowej, imponująca kolekcja najwyższej klasy efektów.

Na stoisku AVID nie zabraknie również najpopularniejszego rozwiązania do domowej edycji wideo – Pinnacle Studio. Najnowsza, 15 już wersja, tradycyjnie obejmuje 3 produkty: Pinnacle Studio HD, Pinnacle Studio HD Ultimate oraz Pinnacle Studio HD Ultimate Collection. Funkcja archiwizowania, optymalizacja dla procesorów Intela, większa ilość obsługiwanych formatów, dodatkowe efekty – to wybrane nowości Pinnacle Studio HD 15.

MAGIX
Na stoisku tej firmy będzie można znaleźć rozwiązania do edycji wideo, zdjęć, filmów i muzyki przeznaczone do zastosowań domowych. Aktualnie w ofercie producenta znajdują się:

  • oprogramowanie do edycji audio i video: Video easy HD, Video Deluxe 16 oraz Video Deluxe 16 Plus to rozwiązania firmy Magix przeznaczone dla wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki w montażu filmów. Każdy z pakietów oferuje inną funkcjonalność, tak aby użytkownik mógł wybrać rozwiązanie idealnie  dostosowane do swoich potrzeb;
  • oprogramowanie do tworzenia pokazów zdjęć: FotoStory na CD&DVD
  • konwerter wideo umożliwiający zabezpieczenie starych nagrań VHS: Ratuj swoje kasety wideo.

Wszystkie pakiety są dostępne w polskiej wersji językowej.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.