AVID, EIZO i MAGIX na targach Film Video Foto w Łodzi

Opublikowano 21 marca 2012

W ostatnich dniach marca odbędą się w Łodzi jubileuszowe – 15. Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego – Film Video Foto. Rok 2012 obfituje w ważne wydarzenia, po raz pierwszy targi odbywać się będą w nowo wybudowanym Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym przy Al. Politechniki. Ponadto, również Alstor będzie świętować swoją małą rocznicę, ofertę skierowaną na rynek fotograficzny i filmowy będzie prezentować na łódzkich targach po raz 10.

Wzorem roku ubiegłego oferta Alstor prezentowana będzie aż na trzech stoiskach: EIZO – 25, AVID – 27 oraz MAGIX – 51.

EIZO
Na stoisku największą uwagę zwiedzających przyciągnie zapewne model ColorEdge CG275W. Monitor z 27” ekranem posiada wbudowany kalibrator, dzięki czemu przeprowadzenie kalibracji możliwe jest bez korzystania z zewnętrznego urządzenia pomiarowego. To kolejne rozwiązanie EIZO przeznaczone do profesjonalnych prac w takich branżach, jak prepress, korekcja kolorystyczna fotografii, edycja wideo czy postprodukcja, gdzie kluczowe znaczenie ma poprawne odwzorowanie barw.

Ciekawostką prezentowaną na targach będzie nowa wersja oprogramowania ColorNavigator. Tym razem producent, uwzględniając najnowsze trendy, postanowił dołączyć do podstawowych funkcjonalności programu narzędzie, które umożliwia emulację przestrzeni barw urządzeń mobilnych. Jak pokazują badania, coraz częściej do przeglądania Internetu służą tablety czy smartfony. Ich producenci zaczęli coraz większą wagę przykładać do jakości wykorzystywanych matryc – kolory reprodukowane są poprawnie, a kąty widzenia w obu płaszczyznach szerokie, gdyż obraz bywa oglądany w trybie portretowym, jak i pejzażowym. Korzystając z ColorNavigatora, będzie można sprawdzić, jak zdjęcia i inne elementy graficzne będą wyglądały na iPodzie lub innym tablecie.

Na wystawie prezentowana będzie również kierowana do wymagających użytkowników seria FlexScan SX. Zaawansowane funkcje kontroli parametrów wyświetlania, wysokiej klasy matryce oraz wielkość obszaru roboczego sprawiają, że monitory serii FlexScan SX są doskonałym rozwiązaniem do zastosowań graficznych, CAD/CAM, edycji zdjęć i wideo. Dla osób związanych ze składem publikacji i retuszem fotografii, cennymi walorami tych urządzeń są: odwzorowanie do 98% kolorów z przestrzeni AdobeRGB, możliwość sprzętowej kalibracji (z wykorzystaniem zestawu EasyPIX), a przy połączeniu z komputerem złączem DisplayPort – możliwość jednoczesnego wyświetlenia obrazu o 10-bitowej rozpiętości tonalnej (ponad 1 miliard odcieni!).

Stworzona z myślą o wszelkich zastosowaniach multimedialnych seria Foris to kolejna część oferty Eizo prezentowana na stoisku podczas targów. Doskonała jakość obrazu na matrycach o przekątnej 23”
i rozdzielczości full HD oraz zaawansowana funkcjonalność sprawiają, że panele są idealnym rozwiązaniem do oglądania i edycji filmów, fotografii, gier, czytania książek.

Poza monitorami EIZO na stoisku będzie można zapoznać się również z innym rozwiązaniami niezbędnymi w pracy fotografa. Jeśli chodzi o X-Rite, to prezentowane będą kalibratory z popularnych serii ColorMunki,
i1 PRO oraz wzorce barwne ColorChecker, wraz z hitowym ColorChecker Passport. Na stoisku będzie również można zobaczyć, jak przebiega proces kalibracji monitora.

Na stoisku EIZO będzie wydzielona  sala prezentacyjna, w której przez cały czas trwania targów będą prowadzone prezentacje z dziedziny color managementu oraz fotografii – specjalnym gościem będzie znany fotograf, Jacek Bonecki.

AVID

Na stoisku tej firmy na uwagę zasługuje przede wszystkim: AVID Studio. Oprogramowanie do edycji filmów wypełnia lukę między rozwiązaniami do domowego użytku, a profesjonalnymi systemami, łączy w sobie zaawansowaną funkcjonalność z łatwą obsługą i przystępną ceną. Avid Studio zostało zaprojektowane w oparciu o technologię wykorzystywaną w profesjonalnych systemach do edycji. To wydajne i równocześnie łatwe w użyciu oprogramowanie oferuje szeroki zakres narzędzi edycyjnych, technologię stabilizacji obrazu oraz funkcjonalność interfejsu zapożyczone z Avid Media Composer – programu wykorzystywanego przez większość montażystów, którzy w ostatnich latach zdobywali Oscary.

Wśród kluczowych funkcji Avid Studio, niespotykanych dotychczas w rozwiązaniach kierowanych na rynek konsumencki, znajdują się m.in.: zintegrowana biblioteka mediów, wydajny edytor mediów, profesjonalny edytor osi czasowej, imponująca kolekcja najwyższej klasy efektów.

Na stoisku AVID nie zabraknie również najpopularniejszego rozwiązania do domowej edycji wideo – Pinnacle Studio. 15 wersja, tradycyjnie obejmuje 3 produkty: Pinnacle Studio HD, Pinnacle Studio HD Ultimate oraz Pinnacle Studio HD Ultimate Collection.

MAGIX

Tegorocznym hitem na stoisku Magix będzie najnowszy produkt przeznaczony do optymalizacji i obróbki zdjęć, tworzenia ilustracji, animacji i profesjonalnej grafiki (w tym grafiki 3D), przygotowania materiałów do druku (Desktop Publishing) – Photo & Graphic Designer 7.

MAGIX Photo & Graphic Designer 7 to wszechstronny program, który pozwala zaoszczędzić czas podczas kreowania grafiki: uniwersalna edycja zdjęć, nieograniczone możliwości tworzenia ilustracji, profesjonalne szablony projektów i kompleksowy Desktop Publishing – wszystko to w jednym, intuicyjnie obsługiwanym programie. To doskonałe narzędzie z polskim interfejsem i polskim podręcznikiem użytkownika, przeznaczone zarówno dla hobbystów, jak i zaawansowanych użytkowników. Podstawową zaletą programu jest łatwa obsługa – dzięki intuicyjnemu interfejsowi, wielu automatycznym funkcjom (np. do retuszu, kompozycji), gotowym szablonom. Istotnymi cechami są: pełna obsługa PDF oraz wywoływanie plików RAW pochodzących z najpopularniejszych modeli aparatów. Użytkowników ucieszy atrakcyjna, zwłaszcza w porównaniu do innych popularnych programów tego typu, cena.

Z nowości prezentowanych na stoisku MAGIX polecamy Music Maker MX  (w wersji 18) – intuicyjny program do tworzenia muzyki. Ponadto, odwiedzający w trakcie targów będą mogli obejrzeć rozwiązania do edycji wideo, tworzenia pokazów zdjęć czy konwersji analogowego sygnału wideo do postaci cyfrowej, m.in.: Video easy 3 HD, Video deluxe MX (18)Video deluxe MX (18) Plus, FotoStory na CD&DVD 10, Ratuj swoje kasety wideo 4.0.  Wszystkie pakiety są dostępne w polskiej wersji językowej.

Zapraszamy wszystkich chętnych na stoiska AVID, EIZO i MAGIX, gdzie do Państwa dyspozycji będą nasi specjaliści!

Poniżej kilka zdjęć z poprzedniej edycji targów:

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.