Alstor rozpoczął współpracę z Imation

Opublikowano 23 stycznia 2013

Alstor rozpoczął współpracę handlową z firmą Imation. Oferta warszawskiego dystrybutora poszerzyła się o skalowalne pamięci masowe i rozwiązania gwarantujące pełne bezpieczeństwo danych.

Alstor od lat zajmuje się systemami backupowymi, oferując swoim klientom kompleksowe rozwiązania, w skład których wchodzą urządzenia taśmowe i obsługujące je oprogramowanie firm CA oraz CommVault. Dystrybutor posiada również rozbudowany Dział serwisu, który dokonuje napraw w ramach gwarancji i pogwarancyjnych.

W ofercie Alstor znalazła się pełna gama rozwiązań firmy Imation, począwszy od pojedynczych napędów, a kończąc na bibliotekach:

Napędy taśmowe Imation LTO®

Wykorzystujące technologię LTO rozwiązania firmy Imation oferują firmom z segmentu MŚP elastyczność, której potrzebują, aby zarządzać szybkim i nieprzewidywalnym przyrostem zasobów cyfrowych, spełniając przy tym surowe przepisy branżowe dotyczące zabezpieczania, przechowywania, wyszukiwania, odzyskiwania oraz przenoszenia danych.

Biblioteka Imation RDX® A8

Imation RDX® A8 – pełni jednocześnie rolę biblioteki dyskowej, wirtualnej biblioteki taśmowej i urządzenia dyskowego iSCSI. Dysponuje 8 slotami na nośniki RDX i oferuje pojemność do 12TB, przy zastosowaniu nośników o pojemności 1,5TB. Urządzenie może pracować zarówno jako duży dysk iSCSI lub służyć do przechowywania online wymiennych nośników kopii zapasowych online.

Imation DataGuard® T5R / R4

Innowacyjne rozwiązania serii DataGuard T5R i R4 zostały specjalnie zaprojektowane do wielopoziomowego zabezpieczania, składowania i centralnego zarządzania danymi z wykorzystaniem dysków twardych i wymiennych nośników RDX oraz replikacji i backupu w „chmurze”, w ramach jednej infrastruktury.

Napędy i nośniki RDX Imation RDX®

Rozwiązania serii Imation RDX to połączenie mocnych stron dysku twardego i taśmy magnetycznej, oferujące firmom z segmentu MŚP profesjonalne i komfortowe zabezpieczanie danych na wymiennych nośnikach w atrakcyjnej cenie, spełniając przy tym wszystkie wymogi prawne związane z długotrwałym i bezpiecznym przechowywaniem danych.

Nośniki z wbudowanym szyfrowaniem danych Imation RDX® Media Secure

Bezpieczne przechowywanie cennych danych jest teraz o wiele prostsze dzięki nośnikom Imation RDX® Media Secure z technologią CyberSafe™ Pro. Są to pierwsze na świecie wymienne nośniki RDX
z wbudowanym szyfrowaniem danych kluczem AES-256-bit, zarządzaniem tożsamością i uwierzytelnianiem oraz kryptograficznym kasowaniem nośników.

Imation InfiniVault®

Rozwiązania do archiwizacji danych serii Imation InfiniVault™ wykorzystują w ramach jednego urządzenia dyski twarde i nośniki RDX do archiwizacji danych w trybie online i nearline. VaultCenter™, zintegrowana w systemach aplikacja automatyzuje zarządzanie, zabezpieczenie, odzyskiwanie i ochronę danych na wielu poziomach pamięci masowej.

Więcej informacji na temat rozwiązań firmy Imation znaleźć można na stronie internetowej polskiego dystrybutora, firmy Alstor: www.alstor.pl

 

O firmie Imation

Oferta Imation obejmuje wielowarstwowe pamięci masowe i bezpieczeństwo danych dla biznesu oraz produkty przeznaczone do zarządzania informacjami audio i wideo w domu. Imation dociera do klientów w ponad 100 krajach świata dzięki dobrze znanym markom (IronKey, TDK Life on Record, Memorex, XtremeMac) i rozbudowanej sieci dystrybucyjnej. Aby uzyskać więcej informacji o firmie zapraszamy na stronę www.imation.eu

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.