ALSTOR na targach SALMED (pawilon 7, stoisko 18)

Opublikowano 8 marca 2012

Podczas tegorocznych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED, które rozpoczną się już w najbliższą środę, Alstor zaprezentuje swoją ofertę medyczną. Tradycyjnie część ekspozycji stanowić będą stacje medyczne z monitorami EIZO z serii RadiForce oraz oprogramowanie diagnostyczne.

W zakresie oferty EIZO prezentowane będą monochromatyczne i kolorowe monitory diagnostyczne, urządzenia podglądowe dedykowane dla klinicystów oraz wielkoformatowe ekrany na sale operacyjne. Interesującą nowością cechującą najnowsze modele EIZO jest funkcja Hybrid Gamma umożliwiająca wyświetlanie na jednym ekranie obrazów w standardzie DICOM i kolorowych z różnymi jasnościami i odpowiednio dobraną krzywą gamma. Inna z funkcji dostępnych w modelach monochromatach o nazwie Sub-Pixel Drive umożliwia aż trzykrotne zwiększenie rozdzielczości ekranu wykorzystując subpiksele do wyświetlania wartości pikseli.

Jeśli chodzi o modele medyczne, standardowo posiadają już podświetlenie LED oraz funkcję DUE, która czuwa nad równomiernym podświetleniem i kolorystyką ekranu. Oprócz monitorów, w ofercie EIZO dostępne są również urządzenia transmisyjne umożliwiające m.in. wyświetlanie sygnału z różnych źródeł na jednym monitorze, duplikowanie i konwertowanie sygnału oraz przesyłanie go na dużych odległościach.

W ofercie targowej warszawskiego dystrybutora znaleźć można będzie całą gamę oprogramowania wizualizacyjnego i wspierającego diagnostykę:

 • Merge eFilm – uniwersalna przeglądarka zdjęć DICOM z szeregiem narzędzi umożliwiających dokonywanie pomiarów, podgląd obrazów pochodzących z różnych źródeł, nanoszenie adnotacji
  i innych funkcji edycyjnych. Produkt oferowany jest w języku polskim.
 • OrthoView – to narzędzie dla chirurgów ortopedów, umożliwiające przeprowadzanie planowania przedoperacyjnego na ekranie monitora, przy użyciu cyfrowych zdjęć. Rozwiązanie przydatne jest
  w endoprotezoplastyce, traumatologii, osteotomii i w innego typu zabiegach. Dostępna on-line baza umożliwia skorzystanie ze 150.000 wzorców protez.
 • Ziosoft – wiodące na świecie oprogramowanie do wizualizacji oraz rekonstrukcji 3D/4D/5D. Zalety oprogramowania to: możliwość przeglądania różnego rodzaju badań na jednej stacji (CT, MR, Angiografia, PET, SPECT, RTG), redukcja szumów, zmniejszona dawka promieniowania, płynność ruchu na zrekonstruowanych obrazach serca (PhyZiodynamics), analiza czynnościowa pracy serca (rekonstrukcja 5D).
 • QCT Pro – oprogramowanie QCT Pro pozwala na korzystanie z posiadanego tomografu jako uniwersalnego densytometru kostnego 3D. Oprócz pomiarów mineralnej gęstości dla kręgosłupa
  i biodra, możliwa jest także analiza biomechanicznej jakości kości.
 • Olea Medical – to innowacyjne oprogramowanie przeznaczone do polepszenia diagnostyki udaru (CT, MR) oraz nowotworu mózgu (MR).
 • TomTec – oprogramowanie TomTec jest rozwiązaniem pozwalającym m.in. na przeglądanie i analizę badań 2D/3D/4D z dowolnego aparatu USG wspierającego badania tego typu. Posiada zestaw specjalistycznych modułów przeznaczonych do szczegółowej analizy badań USG, szczególnie w kardiologii.

Alstor prezentować będzie również oparte o profesjonalne monitory EIZO serii RadiForce, wielkości od 1 do 8 MP stacje diagnostyczne dla radiologów oraz stacje bryzgoszczelne na sale operacyjne.

Alstor w swojej ofercie posiada również urządzenia wspierające digitalizację i archiwizację badań. Są to m.in. skanery do klisz rentgenowskich Vidar, duplikatory do produkcji spersonalizowanych płyt CD/DVD zawierających wyniki badań pacjentów, macierze RAID do archiwizacji danych w systemach PACS/RIS/HIS.

Zapraszamy do odwiedzenia firmy ALSTOR podczas targów SALMED, pawilon 7, stoisko numer 18.

Więcej informacji na temat oferty medycznej firmy Alstor znaleźć można na stronach: http://www.alstor.pl/produkty/medycyna/ ; http://www.ziosoft.pl/ ; http://www.orthoview.pl/

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.