Alstor na targach Film Video Foto 2013

Opublikowano 19 marca 2013

Jak co roku firma Alstor będzie prezentować swoją ofertę podczas targów sprzęty fotograficznego i wideo – Film Video Foto, które rozpoczynają się w czwartek, 21 marca w Łodzi. Tym razem, oprócz monitorów EIZO, firma będzie prezentować oprogramowanie do edycji wideo Pinnacle, produkty Magix oraz  pełną gamę akcesoriów do smartfonów i tabletów na stoisku iCorner.

 

Stoisko EIZO

Jeśli chodzi o stoisko EIZO, podczas targów będziemy prezentować aktualną ofertę EIZO dedykowaną na rynek foto i wideo, jak również monitory do użytku domowego.

Wśród nowości znajdą się najnowsze modele monitorów z linii ColorEdge.

ColorEdge_CX240Niedawno EIZO przeprowadziło małą rewolucję w rodzinie ColorEdge. Obecnie funkcjonują równolegle wcześniejsze modele oraz 3 nowe linie monitorów: ColorEdge CG, CX oraz CS. Każda z serii charakteryzuje się pakietem funkcji, opcjami i cenami dostosowanymi do poszczególnych grup użytkowników. Niezmienne pozostają: możliwość kalibracji sprzętowej, układ wyrównujący podświetlenie matrycy i indywidualna regulacja krzywej gamma każdego egzemplarza, który opuszcza fabrykę w Japonii.

Seria CG stanowi kontynuację obecnej linii ColorEdge i dalej będzie kierowana do profesjonalistów z zakresu fotografii, prepressu, edycji wideo, postprodukcji i innych dziedzin graficznych, które wymagają najbardziej zaawansowanych monitorów. Wśród najważniejszych cech można wymienić możliwość autokalibracji
z zastosowaniem wbudowanego czujnika, szeroką przestrzeń odwzorowywanych barw, zdefiniowane tryby odwzorowania kolorów charakterystyczne dla broadcastowych standardów oraz oprogramowanie do kalibracji i kaptur w komplecie. Nowe modele to 27-calowy ColorEdge CG276 i 24-calowy ColorEdge CG246.

Natomiast seria CX przeznaczona jest do zastosowań półprofesjonalnych oraz dla zaawansowanych amatorów, na przykład studentów szkół graficznych i fotograficznych.  Modele z tej serii mają wbudowany nowego typu czujnik autokalibracji, który utrzymuje parametry na pożądanym poziomie, po kalibracji dokonanej urządzeniem zewnętrznym. Panele charakteryzuje możliwość reprodukcji szerokiej gamy kolorów, obejmującej prawie w całości przestrzeń Adobe RGB. W tym przypadku, oprogramowanie do kalibracji i kaptur dostępne są jako opcje. Pierwsze modele z tej serii to ColorEdge CX270 (27”) i ColorEdge CX240 (24.1”).

Modele z serii ColorEdge CS adresowane są dla najmniej wymagających użytkowników – na przykład osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie fotografii i projektowania. Tak jak seria CX, posiadają one wbudowany czujnik kontrolujący parametry kalibracji. Różnią się od nich węższym gamutem – ich możliwość odwzorowania obejmuje większość przestrzeni sRGB.  Pierwszym przedstawicielem nowej serii jest model ColorEdge CS230 (23”).

Zaprezentujemy kalibrację z wykorzystaniem wbudowanych czujników oraz urządzeń zewnętrznych

Większość nowych monitorów z rodziny ColorEdge posiada wbudowane czujniki, które umożliwiają przeprowadzenie samodzielnej kalibracji lub utrzymanie parametrów kalibracji na odpowiednim poziomie. Opowiemy Państwu, jakie są różnice pomiędzy funkcjonowaniem czujników w poszczególnych monitorach, jak również pokażemy, jak wygląda proces kalibracji sprzętowej i  programowej.

Na stoisku gościć będziemy cenionego fotografa – Jacka Boneckiego

Podczas zaimprowizowanej sesji pokaże on, w jaki sposób fotografuje w studio i dlaczego monitor EIZO jest konieczny w jego codziennej pracy. Artysta będzie podpisywać swoją najnowszą książkę „Fotograf w podróży”.

 

Stoisko MAGIX

MAGIX Video deluxe 2013 PL packshot (2)Magix jest znanym na rynku konsumenckim producentem rozwiązań do edycji zdjęć, filmów i muzyki przeznaczonych do zastosowań domowych. Aktualnie w ofercie producenta znajdują się: oprogramowanie do edycji audio i wideo: Video deluxe 2013 oraz Video easy 4 HD, oprogramowanie do edycji audio Music Maker 2013, oprogramowanie do tworzenia pokazów zdjęć: FotoStory na CD&DVD 10, oprogramowanie do edycji zdjęć i tworzenia grafiki MAGIX Photo & Graphic Designer 2013 oraz konwerter wideo umożliwiający zabezpieczenie starych nagrań VHS: Ratuj swoje kasety wideo! 6.

Więcej informacji o produktach Magix znaleźć można na stronie dystrybutora.

 

pinnacle 16 Plus UltimateStoisko Pinnacle (Corel)

W ubiegłym roku produkty marki Pinnacle weszły do oferty Corel. Koncern nie zrezygnował z kontynuacji tej linii produktów, bowiem Pinnacle Studio jest znane i popularne już od wielu lat wśród użytkowników, którzy przez kolejnych kilkanaście edycji przyzwyczaili się do funkcjonalności i przyjaznego interfejsu tego oprogramowania. Najnowsza – 16 odsłona – tradycyjnie dostępna jest  w 3 wersjach: Pinnacle Studio, Pinnacle Studio Plus oraz Pinnacle Studio Ultimate.

Więcej informacji o produktach Pinnacle znaleźć można na stronie dystrybutora.

 

Stoisko iCorner

cookoo-blue-1800p copyNa stoisku iCorner będzie można zobaczyć szereg akcesoriów i gadżetów do urządzeń mobilnych. Wśród nich:

Absolutny hit ostatnich tygodni – COOKOO™ to pierwszy analogowy zegarek, który łączy się z urządzeniami iPhone lub iPad przez Bluetooth. Powiadamia użytkownika o ważnych połączeniach oraz wiadomościach, zapewniając pełną kontrolę nad telefonem i co najważniejsze, nie wymaga ładowania.

Kolejna nowość to Sphero – jest to pierwsza na świecie kulka-robot, którą można kontrolować za pomocą urządzenia z systemem iOS i Android. Producent zapewnia ponad 20 darmowych aplikacji, przeznaczonych zarówno dla rozgrywek indywidualnych, jaki  zespołowych. Można sterować kulką  smartfonem lub używać jej jako kontrolera na ekranie gry. Korzystając z dostarczonych aplikacji użytkownik nie tylko dobrze się bawi, ale również uczy się podstaw programowania (MacroLab) oraz poznaje tzw. rzeczywistość rozszerzoną.

Na stoisku iCorner będzie można obejrzeć również pełną gamę produktów mophie. Marka jest bardzo popularna w Stanach Zjednocznych, gdzie użytkownicy doceniają najwyższą jakość wykonania, estetykę
i trwałość produktów. Jako rekomendację możemy potraktować fakt, iż firma mophie jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży przenośną baterię do telefonów iPhone, certyfikowaną przez Apple Inc. Obecnie
w ofercie producenta znajdują się: obudowy z bateriami do Apple iPhone 4/4S/5 oraz Samsung Galaxy SIII oraz przenośne baterie do Apple iPhone 4/4S/5 oraz do wszystkich urządzeń posiadających złącze mini-USB

Obiektywy Olloclip prezentowane były już na poprzednich targach FVF, gdzie cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tym roku zaprezentowany zostanie również model dla najnowszego iPhone’a.
W zestawach znajdują się soczewki “Rybie oko”, “Szeroki kąt” oraz „Makro” – na stoisku będą mogli się Państwo przekonać, jakie efekty można uzyskać korzystając z poszczególnych obiektywów.

Dużą część naszej ekspozycji zajmą produkty firmy ELECOM – to japoński koncern, w którego ofercie znajdują się akcesoria do smartfonów, tabletów, komputerów, m.in.: słuchawki, myszki, etui, futerały oraz folie ochronne, klawiatury, głośniki, torby. Produkty ELECOM cechuje japońska trwałość i ciekawy design.

Na półkach iCorner będzie można zobaczyć również ofertę firm OtterBox, Celluon, PowerSkin, LifeProof, Withings, Photofast, Kogeto, DracoDesign i innych.

Informacje o innych produktach z oferty EIZO, Magix, Pinnacle i iCorner znaleźć można na stronach: www.eizo.pl www.alstor.pl i www.icorner.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.