Alstor dystrybutorem skanerów wielkoformatowych Graphtec

Opublikowano 24 czerwca 2013

Alstor podpisał umowę dystrybucyjną z japońskim producentem skanerów wielkoformatowych, firmą Graphtec. W ofercie dystrybutora znajdą się trzy modele z serii CSX500. Są to najszybsze skanery w swojej klasie – flagowy model CSX550-09 przetwarza arkusze formatu A0 w kolorze w zaledwie 15 sekund.

CSX500_Angled(wStand)_Document_(LH)W skanerach serii CSX500 zastosowano silnik LUXios zapewniający szybką i wierną reprodukcję kolorów. Zastosowane rozwiązania umożliwiły rozszerzenie możliwości poprawnej reprodukcji kolorów oraz zwiększenie jakości i poprawę ostrości generowanych obrazów. Nowość stanowi obsługa przestrzeni kolorów Adobe RGB i rozszerzone funkcje skanowania w trybie skali szarości.

Dzięki technologii LUXios, urządzenia te zaliczane są do najszybszych urządzeń w swojej klasie. Graphtec zwiększył przepustowość, łącząc szybkość transportu dokumentu z 48-bitową technologią przetwarzania koloru. Urządzenia z tej serii mają dwa tryby pracy: „Scan only” oraz „Scan and File”. Zazwyczaj podczas przetwarzania skanowany obraz musi zostać najpierw zapisany w pliku, aby możliwa była jego edycja. W przypadku trybu „Scan only” pominięty zostaje zapis, co w efekcie skraca cały proces. Funkcja ta nie jest spotykana w przypadku innych skanerów.

Narzędzia LUXios odpowiedzialne z dopasowanie kolorów są na tyle skuteczne, że wygenerowane obrazy cechuje jednorodność i zgodność kolorystyczna. Po prostej kalibracji uzyskany współczynnik Delta E – opisujący odchylenia kolorów – jest na poziomie 2.0, gdy w przypadku rozwiązań konkurencji wartość ta to nawet 5.1. Przesunięcie kolorów RGB, które zazwyczaj ma miejsce w przypadku skanowania przy niższych rozdzielczościach, zostało znacząco zniwelowane, dzięki zastosowaniu nowego systemu przetwarzania cyfrowego. Skan odbywa się w wysokiej rozdzielczości, a następnie obraz jest konwertowany do niższej rozdzielczości. Również tzw. „ghosting” został ograniczony – litery i elementy graficzne są ostre, bez otaczających ich rozmytych obwódek.

Skanery z serii CSX500 obsługują przestrzeń kolorów Adobe RGB. Oznacza to, że są w stanie reprodukować przestrzeń szerszą od powszechnie stosowanej przestrzeni sRGB i bez problemu komunikować się
z urządzeniami posiadającymi taką możliwość, które stają się coraz powszechniejsze na rynku.

Japońskim projektantom udało się również zwiększyć możliwości skanowania w trybie skali szarości. Dostępny tryb wykorzystuje oświetlanie światłem trójkolorowym R / G / B w przeciwieństwie do oświetlania dokumentu jednym kolorem. Dzięki temu kolory Cyan, Magenta, Yellow są rozróżniane na obrazie dokumentu. Jakkolwiek, może zostać użyty również tryb z oświetlaniem jednym kolorem.

Modele z serii CSX500 skanują arkusze wielkości od A4 do A0. Do komunikacji służy interfejs USB 2.0. Dodatkowo, model CSX550-09 posiada złącze Ethernet Gigabit, umożliwiające współdzielenie plików poprzez sieć.
CSX550-09 to model flagowy: cechuje go doskonała jakość skanowania, duża szybkość skanowania – arkusze formatu A0 w kolorze skanowane są w ciągu zaledwie 15 sekund, rozdzielczość optyczna skanera to 1200dpi. Przeznaczony jest dla centrów reprodukcji (Copy Center), biur konstrukcyjnych, biur geodezji i katastru.

CSX530-09 to standardowy model, ale równie szybki – skanuje arkusze A0 w kolorze w zaledwie 17 sekund. Doskonale sprawdzi się na rynku GIS, przy archiwizacji różnorakich map i podkładów geodezyjnych.

CSX510-09 – to model podstawowy. Zaprojektowano go z myślą o zastosowaniu w przemyśle: sprawdzi się w archiwizowaniu różnego rodzaju wielkoformatowych planów i projektów.

Urządzenia objęte są 24 miesięczną gwarancją. Ceny SRP modeli zaczynają się od 5 100 EUR netto.

Więcej informacji na temat skanerów Graphtec znaleźć można na naszej stronie.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.