Alstor dystrybutorem rozwiązań Shavlik

Opublikowano 29 września 2015

Alstor podpisał umowę dystrybucyjną z firmą Shavlik, producentem oprogramowania do aktualizacji systemów operacyjnych oraz aplikacji firm trzecich. Warszawski dystrybutor będzie obsługiwał rynek krajowy, jak również klientów z Europy Wschodniej i byłych republik radzieckich.

logo_shavlik2Shavlik jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań upraszczających i ograniczających czas potrzebny na zarządzenie zasobami IT. Dzięki rozwiązaniom Shavlik, czynności które zajmowały miesiące, liczone są w minutach. W produktach takich jak Protect, Patch for Microsoft System Center, Management Intelligence czy Secure Mobile Email wykorzystywane są sprawdzone technologie oparte na rozwiązaniach on-premise lub cloud. Pozwalają one zarządzać fizycznymi lub wirtualnymi maszynami, wdrażać oprogramowanie, penetrować zasoby, upraszczać konfigurację, zabezpieczać pocztę elektroniczną i wreszcie zapewniać bezpieczeństwo punktom końcowym.

Sztandarowymi produktami firmy są Shavlik Protect i Shavlik Patch. Oprogramowanie Shavlik Protect służy do aktualizacji systemów operacyjnych oraz aplikacji. Jego cechą charakterystyczną jest bezagentowa forma działania, która jest idealnie dostosowana do środowisk Data Center, gdzie wszelkie dodatkowe modyfikacje serwerów świadczących określone usługi są niepożądane. Rozwiązanie wspiera również maszyny wirtualne Vmware i stacje robocze pracowników. Shavlik Protect pobiera informacje o najnowszych aktualizacjach, przeszukuje sieć i znajduje wszystkie niezałatane systemy, które stwarzają niepożądane ryzyko. Pobiera wymagane aktualizacje i stosuje je na wykrytych systemach.

0415-shavlik-patch-mgmt-thumbnailOprogramowanie Shavlik Patch jest dodatkiem do systemu Microsoft System Center i służy do aktualizacji aplikacji takich, jak Java, Flash, Chrome, Firefox czy iTunes. Po skonfigurowaniu oprogramowania nie jest wymagana interwencja użytkownika i cały proces może być zautomatyzowany. Dzięki temu zmniejsza się drastycznie czas od wykrycia podatności do zastosowania aktualizacji.

Obydwa produkty skupiają się na tych aplikacjach, które są najczęściej wykorzystywane do ataków, możliwe jest to dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Shavlik w tworzeniu oprogramowania.

Więcej informacji na temat produktów Shavlik znaleźć można na stronie Alstor. Firmy rozważające wdrożenie produktów Shavlik mogą liczyć na wsparcie i kompleksowe szkolenia realizowane przez dystrybutora.

Obsługiwane przez Alstor rynki: Polska, Rosja, Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Bośnia i Heregowina, Albania, Słowenia, Kazachstan, Ukraina, Gruzja, Armenia, Turkmenistan, Kirgistan, Azerbejdżan, Białoruś i Mołdawia.

© Alstor sp. z o.o. 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.