Alstor dystrybutorem rozwiązań firmy EVault

Opublikowano 26 czerwca 2013

Alstor podpisał umowę dystrybucyjną z amerykańską firmą EVault. EVault wchodzi w skład znanego na całym świecie koncernu Seagate. W jej ofercie znajdują się  rozwiązania backupowe typu dysk na dysk.

Najbardziej znanym produktem EVault jest oprogramowanie pozwalające na backup danych w chmurze publicznej. Evault posiada 12 centrów danych rozmieszczonych na całym świecie. Ta wersja oprogramowania sprzedawana jest w modelu SaaS (Software as a Service), pozwalając na rozłożenie opłat za użytkowanie na miesięczne raty, uzależnione od ilości chronionych danych.

Evault pozwala także na wykorzystywanie oprogramowania przez firmy typu MSP (Managed Service Providers). Mogą one świadczyć usługi w modelu SaaS, wykorzystując do tego celu chmurę  zbudowaną z użyciem własnych zasobów dyskowej pamięci masowej. Oprogramowanie jako jedne z nielicznych na rynku posiada bardzo rozbudowane funkcje zarządzania użytkownikami, pozwalając na łatwy podgląd i monitorowanie wielu różnorodnych środowisk.

Dla użytkowników, dla których ważne jest nie tylko sprawne wykonywanie backupu, ale przede wszystkim szybkie odzyskiwanie danych, przeznaczone są sprzętowe rozwiązania backupowe typu Plug and Protect. Dostępne są one w wersjach o różnych pojemnościach – od kilku do kilkudziesięciu TB. Pozwalają na ochronę dowolnej liczby serwerów oraz aplikacji pocztowych i baz danych. Urządzenie występuje także w wersji Express Recovery Appliance jako uzupełnienie rozwiązania backupu w chmurze publicznej Evault lub MSP. W tym przypadku, dane krótkoterminowe składowane są na urządzenia a następnie replikowane do chmury.

Wszystkie powyższe rozwiązania jako platformę wykorzystują oprogramowanie EVault, działające w architekturze rozproszonej z agentami instalowanymi na chronionych serwerach oraz z webowym serwerem zarządzającym.

Obsługiwane są wszystkie wersje systemów operacyjnych Windows, popularne dystrybucje systemów Linux, Novel NetWare, IBM AIX, Sun Solaris, HP-UX, Vmware oraz bazy danych, aplikacje  i systemy  pocztowe, takie jak MS SharePoint, Exchange, MS SQL Server, Oracle. Oprogramowanie pozwala także na granularne odzyskiwanie poszczególnych obiektów i plików z backupu Vmware, Exchange oraz SharePoint.

Szczególnie istotną sprawą jest bezpieczeństwo przesyłanych danych, które przed wysłaniem w sieć są szyfrowane i w takiej postaci są przechowywane. Klucz znany jest tylko użytkownikowi, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i poufność danych.

Uzupełnieniem oferty firmy Evault jest oprogramowanie Endpoint Protection, pozwalające na ochronę danych przechowywanych na stacjach roboczych i notebookach.

Produkty są już dostępne w naszej ofercie ALSTOR – jesteśmy wyłącznym dystrybutorem rozwiązań EVault w Polsce.

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.