Alstor dystrybutorem firmy Memblaze

Opublikowano 16 listopada 2015

Firma Alstor wprowadziła do swojej oferty produkty firmy Memblaze. Memblaze jest jednym z liderów wśród producentów akceleratorów aplikacji w technologii PCIe SSD.

14bFirma Memblaze powstała w 2007. Od początku swojego istnienia zajmowała się rozwijaniem produktów bazujących na technologii NAND Flash. Po 3 latach od swojego powstania, wyprodukowała pierwszy na rynku Hardware Flash Accelerator. Produkt tego typu znacząco przewyższa swoją wydajnością inne podobne rozwiązania bazujące na technologii Software Flash Accelerator.

Obecnie firma Meblaze oferuje dwie linie produktów: PBlaze 3 i PBlaze 4.

Produkty PBlaze 3 oferują transfer danych do 3,5Gb/s, 800 000 IOPS i pojemności od 600GB do 2,4 TB (do wyboru 38 różnych pojemności dzięki zastosowaniu unikalnej technologii Pianokey).

Najnowsza linia produktów to PBlaze 4 wspierająca protokół NVMe 1.1. Produkowane są dwie wersje: 2,5” oraz formacie karty PCIe (Add-in-Card). Oferowane pojemności mieszczą się w zakresie od 800GB do 3,2 TB oraz 6,4 TB (użytkowej) w przypadku wersji AIC. Wydajność produktów tej serii to maksymalnie 780 000 IOPS i do 3Gb/s transfer.

Wszystkie modele Memblaze cechuje bardzo niski stopień obciążenia zasobów serwera (pamięci operacyjnej i procesora) – o połowę mniej niż w przypadku produktów konkurencji.

Produkty firmy Memblaze zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wymagania najnowszej generacji centrów danych dla zastosowań takich, jak bazy danych, wirtualizacja i Cloud Computing.

 

17161456064c0e9c6-b

 

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.