Akcesoria dla graczy marki QPAD w ofercie Alstor

Opublikowano 31 stycznia 2013

Alstor rozpoczął współpracę handlową z firmą QPAD. Jest to producent najwyższej jakości akcesoriów dedykowanych dla graczy. W pierwszej kolejności w ofercie dystrybutora znajdą się high-endowe słuchawki, klawiatury i myszki tej marki.

QH1339_1Wymagający użytkownicy, jakimi są z pewnością gracze, docenią jakość dźwięku i wykonania słuchawek QPAD QH-85 i QH-90. Model o symbolu QH-85 posiada otwartą konstrukcję, pozwalającą na zachowanie kontaktu z otoczeniem, co doskonale sprawdzi się w warunkach domowych, bądź podczas obsługi urządzeń mechanicznych. Dla osób preferujących całkowite wyciszenie stworzony został model QH-90. Oba zestawy mają wytrzymałą i sztywną aluminiową konstrukcję, wyściełaną skórą i welurem, zapewniającą pełen komfort nawet podczas wielogodzinnego grania. Słuchawki posiadają odpinany mikrofon, dzięki czemu można ich używać również do słuchania muzyki.

Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem wśród słuchawek QPAD jest stworzony w ścisłej współpracy z Beyerdynamic model QH-1339. Zamknięta konstrukcja pochłania dźwięki zewnętrzne do około 18dB, co umożliwia niezakłóconą percepcję dźwięku, nawet w najgłośniejszym środowisku (takim jak niewątpliwie jest wielkie LAN party). Załączony adapter USB w pełni zastępuje kartę dźwiękową w komputerze i nie tylko zapewniają maksymalną jakość dźwięku, ale również uprasza obsługę urządzenia. Wszystkie parametry zestawu słuchawkowego, takie jak czułość profesjonalnego mikrofonu pojemnościowego, można również ustawić za pomocą oprogramowania sterownika. Aby podłączyć słuchawki do każdego standardowego urządzenia audio przy pomocy wtyczki mini-jack, wystarczy odpiąć adapter USB.

MK80_12MK80_1Drugą grupą produktów QPAD oferowanych przez Alstor są klawiatury z mechanizmem opracowanym przez firmę Cherry.

Klawiatura PREMIUM Cherry Red QPAD MK-50 wyposażona jest w bardzo precyzyjne, mechaniczne przełączniki, zapewniające niesamowite „czucie” klawiszy. Dwumilimetrowe wciśnięcia klawisza jest wystarczające, aby zarejestrować jego użycie. Przekłada się to na niemal natychmiastowy wzrost prędkości pisania, dzięki płynniejszym i delikatniejszym ruchom palców. Przełączniki użyte w MK-50 zapewniają bezproblemową pracę każdego klawisza, nawet przy przekroczeniu 50 milionów wciśnięć. Niezależna rejestracja klawiszy zapewnia, że nawet przy wciśnięciu wszystkich jednocześnie, urządzenie zarejestruje wszystkie wciśnięcia. Tradycyjny układ z podziałem na trzy sekcje, mechaniczne klawisze, funkcje multimedialne, wytrzymałość – wszystko to sprawia, że jest to perfekcyjna klawiatura dla gracza.

W modelu QPAD MK-80 wykorzystano wielokrotnie nagradzaną technologię mechanicznych przełączników Cherry MX Blue, zapewniającą skok dający pełne odczucie momentu wciśnięcia klawisza połączone z elementem akustycznym, tak zwanym “klikiem”. MK-80 została zaprojektowana nie tylko dla profesjonalnych graczy, jej właściwości docenią wszyscy, dla których klawiatura jest narzędziem pracy. Urządzenie posiada także wbudowany, dwuportowy hub USB 2.0, gniazda mini jack służące do podłączenia słuchawek i mikrofonu oraz podpórkę pod nadgarstki.  Podświetlenie klawiszy z pozwala odnaleźć żądany klawisz nawet w ciemnym pokoju, zwiększa także atrakcyjność wizualną urządzenia.

W tej kategorii produktów najwyższym modelem jest mechaniczna klawiatura Cherry Red QPAD®|MK-85. Urządzenie ma możliwość programowania klawiszy, nagrywania makr i profilowania pod konkretne aplikacje. Tryb Game blokuje także klawisze systemowe, takie jak Windows. Jest to o tyle ważne, że przy grze lub innej aplikacji pełnoekranowej wciśnięcie klawisza systemowego powoduje wyjście z tego trybu i przełączenie na pulpit systemu. Gracze docenią zapewnie takie detale jak 4-stopniowy poziom regulacji podświetlenia, dodatkowy oplot ochronny kabla czy 4 dodatkowe klawisze wraz z urządzeniem ułatwiającym ich wymianę.

5K-LE_3OM75_3Obecnie w Alstor dostępne są również dwa modele myszek: PREMIUM QPAD OM-75 i QPAD®|5K™. Mysz QPAD ®|5K™ wyposażona jest wydajny układ rejestracji położenia, przystosowany do pracy
z użyciem wiązki laserowej. Układ ten został od samego początku zaprojektowany na potrzeby profesjonalnych graczy i charakteryzuje się ekstremalnie szybką detekcją ruchu oraz wysoką rozdzielczością, w celu maksymalizacji precyzji śledzenia. QPAD OM-75 był pierwszym modelem, w którym zastosowano unikalny design z oparciem dla ostatniego palca, który, co jest ciekawostką, poprzez kontakt z podkładką spowalnia ruchy myszy i zmniejsza skuteczność gracza. W tym przypadku ten problem został całkowicie wyeliminowany.

Urządzenia z oferty QPAD objęte są 2-letnią gwarancją, za wyjątkiem modelu QH 1339, który dysponuje aż 5-letnim okresem ochronnym. Usługi serwisowe realizuje dystrybutor, uszkodzone urządzenia podlegają wymianie.

Ceny produktów przedstawiają się następująco:

 Słuchawki:

  • PREMIUM QPAD QH-85 – 399,- PLN brutto
  • PREMIUM QPAD QH-90 – 399,- PLN brutto
  • PREMIUM QPAD QH-1339 – 1199,- PLN brutto

 

Klawiatury:

  • PREMIUM Cherry Red QPAD®|MK-50 329,- PLN brutto
  • PREMIUM Cherry Blue QPAD®|MK-80 – 549,- PLN brutto
  • PREMIUM Cherry Red QPAD®|MK-85 – 599,- PLN brutto

Myszki:

  • PREMIUM QPAD OM-75 – 199,- PLN brutto
  • PREMIUM QPAD®|5K™ – 269,- PLN brutto

Szczegółowe opisy i parametry wszystkich produktów QPAD znaleźć można na naszej stronie.


O firmie QPAD

QPAD to szwedzka firma z 20-letnią historią. Jej założyciel, Christer Kornback, entuzjasta komputerów i zapalony gracz wpadł na pomysł założenia firmy produkującej wysokiej jakości podkładki nadające się do wykorzystania przez graczy. W tamtych czasach rynek gier był jeszcze „w powijakach”, gracze mieli do dyspozycji standardowe podkładki czy myszy, wykorzystywane do prac biurowych.

Pięć lat później, w Sztokholmie odbywała się jedna z pierwszych na świecie imprez e-sportowych – Szwedzkie Mistrzostwa Quake. Kornbak, jako wybitny członek szwedzkiej sceny gier online został poproszony o przygotowanie niestandardowych podkładek pod myszy – o wiele większych od dostępnych na rynku modeli. – To był pierwszy produkt wyprodukowany tylko z myślą o graczach i spełnianiu ich potrzeb. Został więc powitany przez ten rynek wręcz entuzjastycznie.

Firma zbudowała swój sukces na bliskiej współpracy z społecznością graczy, wspierając ich oddolne inicjatywy. Filozofia QPAD to budowa zdrowego współzawodnictwa w duchu fair-play. Dlatego QPAD wspiera drużyny i społeczność skupioną wokół eSportu, bierze aktywny udział w organizacji imprez, na czele z własnym QTOUR.

Obecnie oprócz najwyższej jakości podkładek, producent oferuje światu gier sprzęt Premium: myszy, klawiatury, zestawy słuchawkowe. Produkty QPAD zdobywają liczne nagrody. Firma jako pierwsza na świecie wprowadziła mechaniczną klawiaturę do gier, oferującą pełną funkcjonalność NKRO poprzez USB, czyli niezależną obsługę każdego klawisza (QPAD MK-85) i pierwszą laserową mysz dedykowaną dla zawodowych graczy (QPAD 5K).

Wprowadzając na rynek profesjonalny zestaw słuchawkowy QH-1339, firma ostatecznie ugruntowała swoją pozycję na rynku. Słuchawki wykorzystujące zaawansowaną technologię Beyerdynamic, przez wielu graczy uważane są za najlepsze na rynku.

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.