Adapter Promise SANLink z Thunderbolt dostępny w Alstor

Opublikowano 15 listopada 2011

Alstor wprowadził do oferty Promise SANLink,  pierwszy na rynku adapter Fibre Channel do Thunderbolt, zapewniający profesjonalistom z zakresu tworzenia i obróbki multimediów szybki dostęp do danych cyfrowych znajdujących się w ich sieci Fibre Channel SAN.

SANLink posiada z jednej strony dwa porty Fibre Channel 4Gb, które mogą być wykorzystane do podłączenia do zewnętrznej pamięci masowej Fibre Channel, sieci Xsan czy StorNext, a z drugiej szybkie porty Thunderbolt. Porty FC pracują w trybie full-duplex, automatycznie wykrywają prędkość połączenia i mogą działać z szybkością 1, 2 lub 4 Gb. Natomiast dwa porty Thunderbolt dostępne w SANLink, umożliwiają połączenia z innymi urządzeniami peryferyjnymi z portem Thunderbolt, takimi jak np. monitory. Adapter umożliwia również szeregowe łączenie do 6 urządzeń poprzez Thunderbolt.

Promise SANLink jest w pełni kompatybilny z technologią Thunderbolt, która dostępna jest w urządzeniach Apple – MacBook Pro, Mac mini, iMac i MacBook Air. SANLink nie wymaga żadnego oprogramowania, które musi być zainstalowane na stacji roboczej. Po prostu działa po wyjęciu z pudełka. Dzięki SANLink, notebooki i komputery stacjonarne Mac, nie są ograniczone w dostępie do sieci Fibre Channel SAN, która dotąd była osiągalna jedynie dla platform z gniazdem PCIe dla karty HBA Fibre Channel.

SANLink jest idealnym elementem do każdej infrastruktury sieci Fibre Channel SAN. Podwójne porty oferują odpowiednią wydajność do obsługi i edycji wielu nieskompresowanych strumieni materiału wideo w jakości high definition. Pełna kompatybilność SANLink z macierzami Promise VTrak RAID z serii x10 i x30 zapewnia dodatkową i wydajną opcję podłączenia pamięci masowej. Podobnie jak linie produktów VTrak, również SANLink jest w pełni kompatybilny z Mac OS X, Xsan jak również Final Cut Pro, zapewniając użytkownikom niespotykane wcześniej możliwości dostępu, edycji i zarządzania ich plikami multimedialnymi.

Ponadto, Promise SANLink zdobył nagrodę Pick Hit 2011 za wybitne osiągnięcia i tworzenie innowacyjnych technologii. Nagroda została nadana przez Broadcast Engineering podczas IBC 2011 w Amsterdamie. Prestiżowe nagrody Pick Hit są najdłużej przyznawanym wyróżnieniem w branży produkcji i broadcastingu multimediów.

Adaptery PROMISE SANLink dostępne są w ofercie polskiego dystrybutora produktów tej marki, firmy Alstor. Cena urządzenia to około 799 dolarów.

Więcej informacji o produktach Promise

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.