Vertiv Avocent SwitchView 1000

Opublikowano 22 lipca 2011

Czym jest SwitchView 1000?

Seria SwitchView 1000 Vertiv Avocent przełączników KVM to najprostsze i najtańsze przełączniki KVM, przeznaczone do obsługi komputerów PC lub serwerów w małych serwerowniach (dostęp przez sieć TCP/IP jest możliwy tylko za pomocą dodatkowego modułu SwitchView IP).

Rozwiązanie jest przeznaczone do montowania w szafach przemysłowych małych i średnich firm (wysokość 1U). Istnieje możliwość kaskadowania do 16 przełączników za pomocą dedykowanego portu (maksymalnie 256 komputerów).

Urządzenie automatycznie wykrywa podłączone serwery, także w trybie hot-plug, niezależnie od zainstalowanego na nich systemu operacyjnego (DOS, Windows, Linux, MacOS, Netware). Na przedzie urządzenia znajdują się przyciski, które pozwalają na przełączanie się pomiędzy serwerami (można tego także dokonać za pomocą skrótów klawiaturowych), diody LED, które informują o wykryciu podłączonego urządzenia, oraz wyświetlacz LED, który pokazuje numer aktualnie wykorzystywanego portu.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa dostępu możliwe jest wykorzystywanie hasła użytkownika oraz timeoutu, automatycznie wylogowującego po określonym czasie bezczynności.

Obraz z serwera może być przesyłany w maksymalnej rozdzielczości 2048×1536. Podczas pracy można korzystać z ekranowego menu OSD. Przełącznik można aktualizować poprzez wgrywanie nowego firmware’u. Obecnie dostępne są trzy modele w tej serii: 4-portowe, 8-portowe i 16-portowe. Do urządzeń wymagane są specjalne dedykowane kable o długości 1,8 metra, 2,7 metra oraz 4,5 metra.

Brak zdjęcia Vertiv

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.