SpyderX

Opublikowano 26 lutego 2019

SpyderX to linia dwóch najnowszych kalibratorów do monitorów Datacolor, SpyderX Pro i Elite. W nowych rozwiązaniach wykorzystano w całości przeprojektowany mechanizm przetwarzania kolorów, który zapewnia znacząco zwiększoną precyzję pomiarów, tak aby sprostać oczekiwaniom fotografów i ich kreatywnym wizjom.

Nowe funkcje SpyderX:
zwiększona prędkość – kalibracja ekranu zajmuje mniej niż 2 minuty, tak więc SpyderX jest o kilka razy szybsza niż oferowały wcześniejsze modele;
najwyższa dokładność – urządzenie gwarantuje znacząco wyższy poziom precyzji pomiarów kolorów i gwarantując właściwe dopasowanie kolorystyczne szerokiej gamie modeli monitorów;
łatwa obsługa – proste i intuicyjne oprogramowanie do kalibracji, proces może przebiegać metodą jednego kliknięcia lub z wykorzystaniem zaawansowanych opcji i ustawień.

 

 

Co sprawia, że Spyder X jest najlepszym z dotychczasowych produktów Datacolor?

 

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA
Na bazie wieloletnich badań i doświadczeń stworzono SpyderX – urządzenia działające w oparciu o całkowicie nową, dokładniejszą metodę pomiaru kolorów. Zastosowano w nich przełomowy, oparty na soczewkach autorski mechanizm przetwarzania kolorów, który cechuje wyższa czułość na światło i który wykorzystuje bardziej zaawansowane czujniki. Użytkownicy poczują znaczną różnicę w precyzji kolorów, balansie bieli czy detalach w cieniach.

INTUICYJNE OPROGRAMOWANIE
Niezależnie, czy poszukujesz urządzenia do szybkiej kalibracji, czy rozwiązania, które umożliwia szereg regulacji koniecznych do stworzenia spersonalizowanego profilu, SpyderX ma w swojej ofercie takie produkty, a ich dodatkowym atutem jest łatwa obsługa. SpyderX Pro oferuje możliwość kalibracji jednym kliknięciem lub możliwość skorzystania asystenta kalibracji, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces. Natomiast SpyderX Elite oprócz powyższych dwóch trybów udostępnia tzw. Konsolę Eksperta, która daje nieograniczone możliwości regulacji. Obydwa modele Spyder udostępniają interaktywną pomoc na każdym etapie.

SKALIBRUJ WSZYSTKIE SWOJE MONITORY
SpyderX umożliwia kalibrację wielu laptopów i monitorów, obsługuje wyświetlacze najnowszej generacji, dzięki czemu możesz być pewien, że kolory będą zawsze wyświetlane odpowiednio, niezależnie od tego, na którym komputerze czy monitorze będziesz pracować. SpyderX Elite umożliwia również kalibrację projektorów, a za pomocą narzędzia StudioMatch™ można stworzyć target i udostępniać go innym podłączonym wyświetlaczom i komputerom.

PORÓWNANIE KOLORÓW PRZED I PO KALIBRACJI
Korzystając z narzędzia SpyderProof, różnicę zobaczysz na własne oczy. Zaledwie jedno kliknięcie pozwala porównać kolory monitora przed i po kalibracji oraz zobaczyć niuanse, które mają największe znaczenie. Wypróbuj tę opcję korzystając z obrazu kontrolnego Datacolor lub wyświetlając swoje własne zdjęcia. Gdy korzystasz ze SpyderX Elite, będziesz mógł nawet podejrzeć obrazy na pełnym ekranie.

POMIARY OŚWIETLENIA W POMIESZCZENIU
SpyderX ma wbudowany czujnik, który może mierzyć poziom oświetlenia w pomieszczeniu w ciągu dnia pracy, pozwalając dostosować jasność i kontrast obrazu do zmieniających się warunków, tak by były na idealnym poziomie. Oprogramowanie informuje o konieczności ponownej kalibracji lub czyni to w sposób automatyczny, korzystając ze spersonalizowanych profili skorelowanych z poziomem oświetlenia. Oba modele SpyderX Pro i Elite mają 5 poziomów regulacji poziomu oświetlenia.

ROZBUDOWANA ANALITYKA
Ważne jest, aby wiedzieć w jaki sposób monitor zachowuje się w zadaniach, w których jakość kolorów ma krytyczne znaczenie. Narzędzie analityczne dostępne w w kalibratorach tej serii pozwala na lepsze zrozumienie kolorów, jasności, kontrastu, gamutu, tonów i punktu bieli Twoich monitorów. SpyderX Elite, umożliwia również sprawdzanie jasności ekranu i jednorodności kolorów, jak również dokładność wyświetlania kolorów.

NARZĘDZIA DO SOFTPROOFINGU
Obrazy które oglądasz na ekranie mogą wyglądać inaczej po wydruku lub na innych urządzeniach, takich jak tablet. Funkcja Softproof, dostępna w modelu SpyderX Elite, pozwala zasymulować i zobaczyć te różnice na Twoim skalibrowanym ekranie. W przypadku wydruków możesz zobaczyć, jak będą one wyglądać przy wykorzystaniu określonego modelu drukarki, papieru czy atramentu, możesz też zaimportować profile ICC drukarki.

Funkcje SpyderX Pro SpyderX Elite Opis
Możliwość kalibracji jednym kliknięciem lub z pomocą kreatora X X Szybkie i łatwe w użyciu tryby kalibracji
Obsługa wielu monitorów X X Możliwość kalibracji wielu wyświetlaczy – również ekranów notebooków
Monitorowanie oświetlenia zewnętrznego i przełączanie profili X X Możliwość dostosowania do zmian oświetlenia w pomieszczeniu
Podgląd kolorów przed i po kalibracji X X Możliwość wyświetlenia różnic kolorów przed i po kalibracji
Narzędzia do analityki i mapowania obrazu Podstawowe Zaawansowane Oferuje narzędzia pozwalające na badanie jakości wyświetlacza
Wybór ustawień kalibracji 12 Bez ograniczeń Opcje kalibracji (kombinacje ustawień gamma, punktu bieli i jasności)
Konsola ekspercka do kalibracji X Panel kontrolny typu wszystko-w-1
Ustawienia do wideo i postprodukcji X Ustawienia do edycji filmów i animacji
Softproofing wydruków X Softproofing z podglądem pliku wynikowego do wydruku
Kalibracja projektorów X Kalibracja projektorów cyfrowych
Dopasowanie wielu monitorów X Ustawienie pozwalające dopasować wiele monitorów, aby identycznie wyświetlały (StudioMatch)
Wizualne dopasowywanie kolorów X Precyzyjna regulacja obrazów wyświetlonych jeden obok drugiego

Zobacz też: www.kalibracjajestprosta.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.