Seria Intuos Pro

Opublikowano 25 czerwca 2018

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą Wacom, skontaktuj się z nami pisząc maila na adres: m.brzezinska@alstor.com.pl

Intuos Pro to rodzina tabletów graficznych do różnych zastosowań – są to urządzenia bardzo wszechstronne, które można zastosować w profesjonalnym projektowaniu grafiki 2D, 3D, edycji foto i wideo. Dla tradycjonalistów dostępna jest wersja Paper – użytkownik korzysta z tabletu jak ze zwykłego papierowego szkicownika, a po naciśnięciu przycisku obrazy konwertowane są do wersji cyfrowej i zapisywane w formie umożliwiającej dalszą edycję już w formie cyfrowej.

Precyzyjne piórko
Wacom był pierwszym producentem, który stworzył piórko niewymagające ładowania. Dzięki temu użytkownik unika przerw w pracy wskutek własnego niedopatrzenia. Ergonomiczne piórko Wacom Pro Pen 2 jest bardzo czułe i precyzyjne (ma ponad 8000 poziomów nacisku i 60 poziomów nachylenia). Również na nim znajdują się dwa konfigurowalne przyciski, które ułatwiają dostęp do najczęściej używanych funkcjonalności. Szczególną cechą tabletów Wacom jest brak opóźnienia w odczycie pozycji pióra na tablecie, co bywa irytujące w codziennej pracy w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Efektywniejsza praca dzięki skrótom klawiaturowym
Na tablecie użytkownik ma do dyspozycji 8 konfigurowalnych, specyficznych dla aplikacji przycisków ExpressKey™, pierścień Touch Ring, funkcja widoku Express View, menu okrągłe, Display Toggle (przełączanie wyświetlacza), dedykowane do przesuwania, przewijania, przybliżania, rozmiaru pędzla i trybu precyzji. Możliwe jest intuicyjne tworzenie najczęściej wykorzystywanych skrótów, a multidotykowa obsługa gestów pozwala przybliżać, przesuwać i wykonywać nawigację jednym ruchem palców.

Kompaktowy i wytrzymały
Tablet Wacom Intuos Pro jest dostępny w dwóch wielkościach: średniej i dużej. Oba warianty zajmują mniej miejsca i są bardziej kompaktowe od poprzedników. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów, jak anodyzowane aluminium i żywica wzmocniona włóknem szklanym udało się stworzyć solidny i wytrzymały tablet piórkowy o grubości zaledwie 8 mm.

Najczęściej wybierany przez fotografów
Prędzej czy później fotografowie dochodzą do punktu, w którym stwierdzają, że sprzęt stricte fotograficzny – body, obiektywy, lampy i liczne akcesoria nie są dla nich wystarczające, ponieważ postprodukcja jest równie ważnym, a na pewno czasochłonnym aspektem ich pracy. Zaczynają poszukiwać rozwiązań, które przyspieszą i ułatwią edycję – takim rozwiązaniem jest na pewno tablet piórkowy.

Kluczowe zalety i funkcje:

  • Precyzyjne piórko najnowszej generacji – Wacom Pro Pen 2
  • Przyciski ExpressKey™ i okrągłe menu, jak również przyciski na piórku są konfigurowalne, w połączeniu z ekranem reagującym na gesty wielodotykowe stanowią proste, oszczędzające czas skróty klawiaturowe.
  • Dostępne w rozmiarze średnim (338 x 219 x 8 mm) i dużym (430 x 287 x 8 mm).
  • W komplecie podstawka i zestaw rysików o różnej charakterystyce
  • Współpraca z komputerami z platformą Mac, jak i Windows.
  • Dla osób zainteresowanych głównie grafiką dostępna jest wersja Wacom Intuos Pro Paper Edition, która umożliwia rysowanie tuszem na papierze za pomocą pióra Wacom Finetip Pen, a następnie konwersję rysunków do postaci cyfrowej. W tej formie można pracować już w środowisku cyfrowym, używając standardowej wersji tabletu. Synchronizacja i eksport rysunków na papierze do popularnych formatów plików graficznych za pomocą bezpłatnej aplikacji Inkspace – w tym warstwowych formatów rastrowych i wektorowych.
  • Rejestrując Inkspace użytkownik zyskuje darmową przestrzeń w chmurze i szereg przydatnych funkcji, m.in. możliwość współdzielenia bieżących produktów.
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.