Tablety medyczne Panasonic

Opublikowano 27 stycznia 2014

Więcej czasu dla pacjentów, lepsza ochrona danych, kontrola i optymalizacja kosztów szpitala – to najważniejsze korzyści z wdrożenia urządzeń typu MCA (Mobile Clinical Assistant) w placówkach medycznych.

Co to jest MCA?

Mobile Clinical Assistant (MCA) to zaprojektowany specjalnie dla personelu klinicznego przenośny komputer w formie tabletu z doty­kowym ekranem, wykorzystujący procesor Intel® Atom™. Wszystkie wpisywane za jego pomocą dane są przenoszone poprzez sieć bez­przewodową do elektronicznego systemu dokumentacji medycznej, dzięki czemu dostęp do nich możliwy jest natychmiast z każdego miejsca w szpitalu. Urządzenie zostało przystosowane do pracy w wymagających warunkach szpitalnych – jest wodoodporne, wytrzy­małe na wstrząsy i upadki oraz łatwe w dezynfekcji.

Mały, lekki, energooszczędny i wielofunkcyjny

Panasonic Toughbook CF-H2 to innowacyjne urządzenie typu MCA (Mobile Clinical Assistant) zaprojektowane i dedykowane dla personelu medycznego. Posiada niezwykle lekką (1,5 kg ! ) i ergonomiczną obudowę, wykonaną z materiału spełniającego najwyższe normy bezpieczeństwa dostosowane do pracy w służbie zdrowia. Wykazuje wysoką odpornością na wstrząsy i działanie wody oraz środków chemicznych, stosowanych w szpitalach do dezynfekcji. W celu ułatwienia kontroli urządzeń poddawanych procesom dezynfekcji firma Panasonic opracowała oprogramowanie, które rejestruje datę i godzinę czyszczenia.

Tablet CF-H2 wyposażono w energooszczędny procesor Intel® Core™ i5-2557M vPro™ oraz podwójne wymienne baterie zapewniając nieprzerwane działanie do 6,5 godzin. Duży, wyjątkowo jasny odbijający światło 10,1 calowy ekran dotykowy LCD zapewnia dobrą widoczność pod każdym kątem padania światła. Łączność i mobilność urządzenia zapewniają wbudowane interfejsy: RS-232, USB, LAN (w zależności od modelu) oraz szeroki wybór opcji komunikacji bezprzewodowej: WLAN (802.11a/b/g/n) oraz Bluetooth 2.1. W standardzie urządzenie posiada 2GB DDR3 pamięci RAM (max 8GB) oraz dysk twardy o pojemności 128 GB SSD (160GB – opcja).

Panasonic Toughbook CF-H2 może posiadać również wbudowany czytnik RFID, aparat fotograficzny 3.0 megapiksele, czytnik kodów kreskowych, czytnik Smart Card oraz RFID, czytnik linii papilarnych oraz odbiornik GPS.

Toughbook CF-H2 to niezwykle wydajny tablet umożliwiający kontrolę podawania lekarstw, rejestrację stanu zdrowia pacjenta oraz do szybki wgląd w jego elektroniczną kartę.

Przykłady zastosowania

W grudniu 2009 roku jako pierwszy  w Europie Środkowo-Wschodniej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu zdecydował się  na połączenie elektronicznego systemu dokumentacji z przenośnym rozwiązaniem Mobile Clinical Assistant.

Korzyści z wprowadzenia elektronicznego standardu dokumentacji medycznej, połą­czonego z rozwiązaniem MCA, są wielorakie. Po pierwsze, przez to, że system wymusza systematyczność prowadzenia dokumentacji, poprawiła się jej jakość. Elektroniczne dokumenty są jasne, klarowne a przy tym dokładniejsze niż papierowe. Po drugie, dane zawarte w dokumentach są lepiej chronione, bowiem dostęp do nich mają – po zalogowaniu do systemu – tylko upoważnione do tego osoby. Po trzecie, wdrożenie systemu w znaczny sposób przyczyniło się do oszczędności czasu lekarzy i pielęgniarek, dzięki czemu mogą oni dokładniej diagnozować pacjentów i poświę­cać im więcej czasu. Po czwarte wreszcie, szpital zyskał doskonałe narzędzie do określania realnych kosztów pobytu pacjenta na oddziale, dzięki dokładniejszemu sprawdzaniu wszystkich procedur wykonywanych przy łóżku chorego.

„Tablet MCA zdał egzamin i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jest to rozwiązanie na miarę naszych potrzeb. Wdrażając je, zrobiliśmy krok we właściwym kierunku.”

Beata Freier,
Dyrektor ds. Medycznych i Marketingu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.