Napędy RDX firmy Imation

Opublikowano 29 listopada 2012

Imation RDX to rozwiązanie pamięci masowej wykorzystujące dyski twarde z wymienialnymi kasetami oferującymi wytrzymałą, niezawodny i wygodny backup idealny dla małych i średnich przedsiębiorstw.. Dzięki interfejsowi  USB 3.0 system umożliwia osiągnięcie wydajności do 230MB/s.

Zalety

  • Szeroki zakres pojemności: Dysk twardy o pojemności 320, 500, 1TB, 1,5TB  lub 2 TB  na jednej kasecie.
  • Szyfrowanie danych: Dostepne nośniki serii Medai Secure ze sprzętowym szyfrowaniem danych.
  • Szybki dostęp: Duży transfer i krótki czas dostępu charakterystyczny dla dysków pozwalający na uzyskanie wysokiej wydajności backupu i prawie natychmiastowe odtworzenie pliku.
  • Niezawodny, zautomatyzowany backup i odtwarzanie: Łatwe w użyciu oprogramowanie Retrospect dołączone do napędów  RDX pozwala na prostą w obsłudze ochronę danych
  • Interfejs: USB 3.0
  • Cza życia archiwalnego większy niż 10 lat
  • Konstrukcja odporna wstrząsy; : bardzo wytrzymała kaseta

RDX łączy w sobie prostotę backupu wykorzystującego nośniki taśmowe  z prędkością i prawie natychmiastowym dostępem charakterystycznym dla dysków twardych.

Łatwość obsługi

Kompaktowe napędy wewnętrzne lub zewnętrzne wykorzystują kieszonkowych rozmiarów kasety RDX. Każda kaseta to wytrzymały, miniaturowy twardy dysk, komputer bez problemów go rozpoznaje i umożliwia natychmiastowy dostęp i łatwą  kontrolę z wykorzystaniem funkcjonalności „przeciągnij i upuść” .

Szybkość

Zapis i odczyt jest prawie natychmiastowy pozwalając użytkownikowi na pracę z danymi  bezpośrednio na kasecie tak jak w przypadku standardowych dysków twardych.

Wytrzymałość

Napędy charakteryzują się solidną konstrukcją a kasety są odporne na wstrząsy i wystarczająco wytrzymałe aby pracować przez ponad 10 lat. Upadki i wstrząsy nie oznaczają utarty danych.

Przenośność

Kasety są małe i wytrzymałe, dzięki czemu możliwe jest nawet ich przenoszeni w kieszeni do nowej lokalizacji, a także przechowywanie w celach archiwalnych  lub przenoszenie danych na inne komputery.

Kompatybilność z oprogramowaniem do backupu

Napędy są kompatybilne wieloma pakietami do backupu danych różnych producentów. Popularne oprogramowanie do backupu danych w środowiskach Windows/Linux/Unix Arcserve obsługuje napędy i kasety RDX w identyczny sposób jak napęd i kasety z taśmą.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.