EIZO RadiForce MX191

Opublikowano 13 stycznia 2012

Zgodność z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych i spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i ustawia wszystkie odcienie szarości tak, aby każdy wyprodukowany monitor był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

Szybka stabilizacja jasności

Opatentowany przez EIZO układ, szybko stabilizuje poziom jasności przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora. Ponadto, czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jego wahania, wywołane temperaturą otoczenia i upływem czasu.

Przydatne dzielenie ekranu monitorów panoramicznych i zestawów wielomonitorowych

EIZO ScreenSlicer to narzędzie, które pozwala na efektywne wykorzystywanie ekranu poprzez jego dzielenie na strefy. Różne okna mogą być łatwo rozmieszczane pomiędzy zdefiniowanymi obszarami pojedynczego monitora lub zestawu wielu monitorów.

Synchronizacja podświetlenia z programem przeglądarki

Zsynchronizowanie funkcji Backlight Saver z programem przeglądarki, powoduje, że podświetlenie monitora jest włączane, gdy jest ona używana i wyłączane, gdy użytkownik przestaje z niej korzystać.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej restrykcyjne normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

Uproszczona kalibracja zgodna z DICOM Part 14

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu do kontroli jakości RadiCS LE, wbudowany w monitor czujnik podświetlenia wykonuje uproszczoną kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14, korygując jasność i odcienie szarości monitora. Ogranicza to ilość czasu konieczną na zarządzanie monitorem.

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Przycisk CAL znajdujący się na przednim panelu, pozwala na wybranie różnych trybów wyświetlania, dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych. Ponadto dostępna jest również funkcja Auto CAL automatycznie wybierająca właściwy tryb.

Podświetlenie ekranu zsynchronizowane z wygaszaczem ekranu

Po zainstalowaniu oprogramowania narzędziowego ScreenManager Pro for Medical, funkcja Backlight Saver wyłącza podświetlenie monitora wraz z uaktywnieniem wygaszacza ekranu i włącza go ponownie, gdy komputer wychodzi z trybu wygaszacza ekranu. Funkcja ta pozwala na zmniejszenie zużycia energii monitora w dłuższym okresie czasu.

Ergonomiczna konstrukcja zwiększająca operatywność i redukująca zmęczenie wzroku

Stopka umożliwiająca regulację wysokości, odchylenie w osi poziomej i pionowej sprawia, że korzystanie z monitora jest bardziej komfortowe.

5 lat gwarancji

Monitor objęty jest 5-letnią gwarancją. W Polsce dystrybutor zapewnia obsługę serwisową w trybie door-to-door.

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.