UPSy Socomec w Alstor

Opublikowano 15 października 2015

Alstor podpisał umowę dystrybucyjną z firmą Socomec, producentem m.in. rozwiązań gwarantowanego zasilania, którego produkty są znane klientom branży elektrycznej. W ofercie dystrybutora znajdzie się pełna gama urządzeń – od desktopowych rozwiązań dla użytkowników biurowych, po modułowe systemy zabezpieczające systemy IT o znaczeniu krytycznym.

Socomec jest ekspertem w dziedzinie systemów zasilania gwarantowanego, rozwiązań do zarządzania i monitorowania instalacji elektrycznych, urządzeń do systemów wykorzystujących ogniwa fotoelektryczne oraz rozwiązań podnoszących sprawność energetyczną budynków i obiektów. Historia firmy sięga 1922 roku, kiedy rozpoczęto produkcję urządzeń elektrycznych. Od tego czasu Socomec rozwija swoją ofertę angażując się w rozwój nowych technologii.

gamme_008_x_tel

W Alstor dostępne będą produkty z następujących linii:

NETYS PL – UPSy o mocy od 600 do 800 VA zasilające peryferia biurowe, takie jak drukarki czy monitory, ale również kasy fiskalne czy terminale. Nowoczesna konstrukcja umożliwia montaż nad czy pod biurkiem, w obudowie znajduje się przydatne gniazdo USB służące do ładowania urządzeń mobilnych.

NETYS PE – praktyczne zasilacze o mocy od 600 do 2000 VA przystosowane do ochrony urządzeń informatycznych w domach, biurach i punktach handlowych. W linii dostępnych jest 6 modeli o różnej mocy. Panel sterowania zamontowany na urządzeniach pozwala na łatwe monitorowanie trybu pracy.

NETYS PR Mini Tower – to profesjonalne zasilacze w technologii line interactive, stanowią idealne rozwiązanie do ochrony małych serwerów i wysokowydajnych stacji roboczych. Zintegrowana funkcja AVR (Automatic Voltage Regulation – automatyczna regulacja napięcia) stabilizuje napięcie wyjściowe i zapobiega zbędnemu przełączaniu na działanie w trybie zasilania akumulatorowego. W ten sposób wydłuża się czas pracy na akumulatorach i ochrona przed przerwami w napięciu. Dostępne są rozwiązania o mocy od 1000 do 2000 VA.

NETYS PR Rack/Tower – urządzenia line interactive o mocy od 1700 – 3300 VA w obudowie wolnostojącej i równocześnie umożliwiającej montaż w szafie serwerowej. Służą do zabezpieczania profesjonalnego sprzętu IT – stanowią idealne rozwiązanie do ochrony małych serwerów, urządzeń sieciowych i peryferyjnych.

NETYS PR Rack 1U – to model line interactive do montażu w szafach serwerowych zaprojektowany z myślą o ochronie profesjonalnego sprzętu IT, takiego jak serwery, urządzenia sieciowe czy wysokowydajne stacje robocze. NETYS PR Rack zapewnia wysoką gęstość mocy oszczędzając cenne miejsce w szafie rack.

NETYS RT – linia jednofazowych zasilaczy online przeznaczonych do ochrony serwerów stelażowych, pamięci masowych czy urządzeń sieciowych. To kompleksowe rozwiązanie z opcją redundancji równoległej, umożliwiającej maksymalizację dostępności zasilania aplikacji krytycznych, nawet przy awarii modułu (5000-11 000 VA).

MASTERYS BC – to seria jedno- i trójfazowych UPSów online o mocy 8 do 40 kVA do zasilania krytycznych urządzeń w systemach IT, jak również do zastosowań w przemyśle lekkim. Jest to wyjątkowe rozwiązanie o kompaktowych wymiarach i wysokiej wydajności energetycznej, cechujące się dużą elastycznością konfiguracji.

MASTERYS Green Power 2.0 o mocach od 10 do 120kVA to linia nowoczesnych zasilaczy bezprzerwowych dla datacenter, służby zdrowia i zastosowań przemysłowych. Seria ta wyróżnia się wysoką sprawnością na poziomie 96% w trybie podwójnej konwersji, co pozwala na zmniejszenie rachunków za prąd. Współczynnik mocy tych zasilaczy wynosi 1, dzięki czemu urządzenie zapewnia maksymalną moc przy takich samych parametrach UPS, zmniejszając koszt w przeliczeniu na kW.

Socomec ma w swojej ofercie również modułowe zasilacze do zastosowań o znaczeniu krytycznym. W zależności od konfiguracji oferują one od 1,5 do 24 kVA. Przeznaczone są do najbardziej wymagających zastosowań w systemach IT, takich jak np. centra przetwarzania danych, dostawcy usług internetowych i informatycznych czy centra obsługi klienta. System MODULYS pozwala na rozbudowę o kolejne moduły mocy i baterii wraz ze wzrostem potrzeb klienta. Każdy moduł mocy ma własny bypass, przez co awaria pojedynczego modułu nie zatrzymuje działania całego zestawu.

MODULYS Green Power 2.0 – to seria modułowych zasilaczy online o mocach od 25 do 600kVA dla najbardziej wymagających odbiorców. Oprócz wysokiej sprawność zapewnia niespotykaną skalowalność rozwiązania, które może rosnąć wraz z potrzebami właściciela. Wzrost mocy odbywa się poprzez zainstalowanie kolejnych modułów mocy i bateryjnych bez przerywania pracy urządzenia. Każdy moduł mocy ma własny bypass, przez co awaria pojedynczego modułu nie uziemia całego urządzenia.

ITYS – jednofazowe modele online’owe od 1 do 10 kVA do zabezpieczania serwerów i sieci korporacyjnych, systemów automatyki przemysłowej czy telekomunikacyjnych. Stałe napięcie wyjściowe i regulacja częstotliwości pozwalają wykorzystywać zasilacze ITYS w różnych zastosowaniach i warunkach roboczych oraz we współpracy z agregatami prądotwórczymi.

W ofercie Alstor znajdą się również automatyczne przełączniki do sieci IT. Zapewniają one redundantne zasilanie urządzeń IT zasilanych jednym przewodem. W przypadku awarii domyślnego źródła, przełączniki statyczne (STS) umożliwiają automatyczne i płynne przełączenie zasilania odbioru krytycznego na źródło zapasowe. W trakcie przełączania eliminowany jest negatywny wpływ jednego źródła na drugie.

Rozwiązania gwarantowanego zasilania Socomec dostępne są już w Alstor. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej http://www.alstor.pl/produkty/it-i-data-center/socomecups/

O firmie Socomec

Sococomec jest ekspertem w czterech technologiach zapewniających dostępność energii w zakładach produkcyjnych
i budynkach, tj.:

  • systemach zasilania gwarantowanego (uninterruptible power supplies — UPS), dostarczających energię wysokiej jakości oraz ograniczających zniekształcenia i przerwy w zasilaniu dzięki funkcji przechowania energii;
  • przełączaniu wysokodostępnych źródeł, w celu przekazywania energii do działającego źródła zapasowego;
  • ciągłym monitorowaniu instalacji, w celu zapobieżenia awariom i zmniejszenia strat operacyjnych.
  • komponentach instalacji solarnych

Doświadczenie firmy Socomec w tej dziedzinie jest niezaprzeczalne — to lider, jeśli chodzi o funkcje przełączania zasilania. Firma produkuje specjalistyczny sprzęt elektryczny już od 1922 roku.

Więcej informacji

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.