Sphero – kulka sterowana tabletem lub smartfonem w ofercie Alstor

Opublikowano 22 maja 2013

W dziale produktów konsumenckich Alstor pojawiła się jedna z najbardziej oczekiwanych nowości, prezentowana podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show.  Sphero, amerykańskiej firmy Orbotix, to kulka – robot sterowana zdalnie za pomocą urządzeń z systemem iOS lub Android, wyposażonych w Bluetooth. To ciekawy gadżet, który zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie dzieciom i dorosłym.

HERO-option-1-Sphero-with-phones-blue

Wewnątrz urządzenia umieszczono specjalne sensory: żyroskop i akcelerometr. Dzięki nim kulka może precyzyjnie poruszać się po trasie wytyczonej przez użytkownika. Dodatkowo, można ustalić prędkość poruszania się Sphero (maksymalna wynosi 1m/s).

Do sterowania Sphero służy tablet lub smartfon, ale można także użyć samej kulki jako kontrolera i posługiwać się nią grając np. w Zombie Rollers lub Nyan Cat SpaceParty. Sphero wykorzystuje przełomową technologię, dzięki której możliwe jest łączenie świata rzeczywistego z generowanym komputerowo. Wprowadzenie rzeczywistości rozszerzonej umożliwiło stworzenie wyjątkowo wciągających i zabawnych gier – do wyboru jest ponad 20 różnych aplikacji dostępnych bezpłatnie
w App Store i Google Play Store.

IMG_0191-2

Sphero zostało wykonane z odpornego na uderzenia poliwęglanu, a dodatkowo jest wodoszczelne – można wykorzystać je do zabaw ze zwierzętami, a także zabrać na plażę czy na basen. Kulka ma 74 mm średnicy i waży 168 g. Znajdujące się wewnątrz Sphero diody LED zmieniają dowolnie jej kolor. Dzięki indukcyjnej ładowarce gadżet nie ma żadnych portów, zakłócających jego kształt.

Sphero jest już dostępne w większości sklepów w całym kraju oraz w sklepie internetowym www.sklep.icorner.pl w cenie 499 PLN.

Szczegółowe informacje na temat Sphero można znaleźć na stronie www.icorner.pl.

Filmy doskonale ilustrują funkcjonalność kulki Sphero:

http://www.youtube.com/watch?v=H374bwqu4RA

https://www.youtube.com/watch?v=C5q1iw5Oszg&mc_cid=285ff16ad0&mc_eid=17b77e5d45

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.