Pierwsza na świecie seria macierzy z interfejsem 16G Fibre Channel od Infortrend

Opublikowano 23 maja 2013

Infortrend wprowadza do swojej oferty przełomowe, w zakresie systemów pamięci masowej rozwiązania z interfejsem 16G Fibre Channel. Modele serii EonStor DS G7i 16G FC oferują wyjątkowo wysoką przepustowość i bardzo dużą liczbę operacji I/O na sekundę. Nowe rozwiązanie oparto na sprawdzonej i wielokrotnie nagradzanej platformie EonStor DS G7i. Modele z tej serii dysponują szeregiem opcji dedykowanych na rynki SME i Enterprise, które poszukują przyszłościowej i zoptymalizowanej infrastruktury pamięci masowej, dostępnej na całym świecie w cenach porównywalnych
z istniejącymi systemami 8G FC.

16G FCPonieważ zainteresowanie zwiększeniem przepustowości rośnie, zwiększa się również poziom technologiczny centrów danych, usług w chmurze czy serwerów high-volume. Wprowadzając interfejs 16G FC, stanowiący naturalne następstwo rozwoju technologii Fibre Channel, działy IT otrzymają dostęp do rozwiązań FC, które nie tylko będą dysponować zwiększoną dwukrotnie w stosunku do standardu 8GB FC przepustowością, ale są również będą lepiej przystosowane do współpracy z dowolnymi rozwiązaniami wieloprocesorowymi czy usługami lub aplikacjami działającymi w oparciu o dyski SSD. Co więcej, interfejs 16G FC jest w stanie spełnić potrzeby tych rozwiązań, pozostając kompatybilny z istniejącą infrastrukturą 8G czy 4G FC. Wprowadzając do oferty pierwsze modele z interfejsem 16G FC, Infortrend przejmuje wiodącą rolę wśród producentów wysoko wydajnych rozwiązań dla wymagających aplikacji i usług.

Thomas Kao, Starszy Dyrektor Planowania Produkcji w Infortrend oświadczył: “Stałe zapotrzebowanie na coraz większą prędkość i coraz wyższą wydajność nigdy się nie kończy, zarówno korporacje, jak
i  przedsiębiorstwa dużej i małej wielkości poszukują możliwości optymalizacji istniejących systemów, jak również rozwiązań spełniających przyszłe wymagania.
” Dodaje też: “Zastosowanie interfejsu 16G FC oznacza wielki skok jakościowy dla użytkowników, którzy zainwestowali w infrastrukturę Fibre, dlatego Infortrend z dumą prezentuje pierwsze na świecie rozwiązania pamięci masowej z interfejsem 16G FC, które cechuje moc, prędkość i zweryfikowana przez wcześniejsze serie platformy G7i efektywność, dzięki czemu mogą zaoferować wydajność, której wymagają przedsiębiorstwa, zachowując wiodący na rynku poziom cenowy.”

Rozwiązania pamięci masowej z interfejsem 16G FC stanowią kamień milowy w historii Infortrend. Dostępnych jest 8 modeli, w tym modele z hybrydowym interfejsem (16G FC & 1GbE iSCSI)
w obudowie rack wysokości 2U z 12 kieszeniami na dyski oraz w obudowie wysokości 3U z 16 kieszeniami na dyski.  Oferta przedstawia się następująco:

Modele z hybrydowym interfejsem (16G FC & 1GbE iSCSI):

  • ESDS S16F-R2652: 2 redundantne kontrolery, obudowa 3U z 16 kieszeniami na dyski
  • ESDS S16F-G2652: pojedynczy kontroler, obudowa 3U z 16 kieszeniami na dyski

Modele posiadające wyłącznie interfejs FC:

  • ESDS S12F-R2651: 2 redundantne kontrolery, obudowa 2U z 12 kieszeniami na dyski
  • ESDS S12F-G2651: pojedynczy kontroler, obudowa 2U z 12 kieszeniami na dyski
  • ESDS S16F-R2651: 2 redundantne kontrolery, obudowa 3U z 16 kieszeniami na dyski
  • ESDS S16F-G2651: pojedynczy kontroler, obudowa 3U z 16 kieszeniami na dyski
  • ESDS S24F-R2651: 2 redundantne kontrolery, obudowa 4U z 24 kieszeniami na dyski
  • ESDS S24F-G2651: pojedynczy kontroler, obudowa 4U z 24 kieszeniami na dyski

Więcej informacji na temat rozwiązań Infortrend znaleźć można na naszej stronie.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.