Overland Storage – 1,5 PB danych w jednej bibliotece w najniższej cenie na rynku

Opublikowano 5 czerwca 2012

Do oferty Alstor dołączyła biblioteka taśmowa NEO 8000e firmy Overland. Jest to obecnie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie sprzętowe do archiwizacji bardzo dużej ilości danych. Doskonale sprawdza się także w przypadku backupu danych i konieczności przechowywania dużej liczby nośników.  Jest jedną z najlepszych bibliotek dużej wielkości, dostępnych obecnie na rynku.

W modelu NEO 8000e stosowane są napędy LTO-5 i LTO-4 firmy IBM. Pojemność pojedynczego modułu to maksymalnie 750 GB bez kompresji. Istnieje możliwość skalowania biblioteki do 2 modułów o łącznej pojemności do 3 PB z kompresją. W jednym module można zainstalować do 12 napędów i wykorzystać 500 slotów na kasety. Ponadto, w bibliotece znajduje się 15 slotów typu Mail, umożliwiających ręczną wymianę kaset z taśmą.

Bardzo istotnymi cechami tego urządzenia są: największa „gęstość upakowania” nośników taśmowych, najniższy pobór energii spośród wszystkich dostępnych na rynku bibliotek taśmowych porównywalnej wielkości oraz wysoka niezawodność. Transfer dla pojedynczego modułu sięga 6 TB/godz. bez kompresji.

Pozostałe cechy urządzenia:

  • Kompatybilność z oprogramowaniem do backupu wszystkich najważniejszych producentów;
  • Dostępna opcja tak zwanego partycjonowania „partitionig option”, umożliwiająca współdzielenie biblioteki między różnymi systemami operacyjnymi i/lub programami do backupu. Współdzielenie możliwe jest do poziomu pojedynczego magazynku (lub grupy) oraz pojedynczego napędu.
  • Wszystkie napędy w bibliotece typu „Live-swap”, umożliwiające ich wymianę bez przerywania pracy biblioteki;
  • Redundantne zasilacze;
  • Łatwość rozbudowy o dodatkowe napędy – operację może przeprowadzić samodzielnie użytkownik;
  • Możliwość zdalnego zarządzania biblioteką poprzez wbudowaną standardowo kartę zdalnego zarządzania;
  • Trzy rodzaje interfejsu do wyboru: SCSI, SAS lub Fibre Channel;
  • Wbudowany czytnik kodu kreskowego;
  • Łatwa obsługa biblioteki z dużego panelu kontrolnego z dotykowym ekranem LCD, umożliwiającego uzyskanie dokładnych informacji oraz ustawienia i przeprowadzenia diagnostyki urządzenia

Więcej informacji na temat rozwiązań Overland na naszej stronie.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.