Nowy 64-bitowy upgrade dla oprogramowania Spyder5

Opublikowano 25 października 2019

Obecnie zarówno system Windows, jak i Mac obsługują programy 32-bitowe i 64-bitowe. Użytkownicy Apple muszą jednak przygotować się na zmianę, ponieważ wraz z wprowadzeniem systemu operacyjnego Catalina macOS 10.15 aplikacje 32-bitowe przestaną być obsługiwane. Nic nie zmienia się dla posiadaczy produktów z rodziny SpyderX, ponieważ ta wersja oprogramowania współpracuje już z aplikacjami 64-bitowymi.

Na czym polega różnica?

Mówiąc w skrócie, na przepustowości i sposobie zarządzania pamięcią. Potrzeby sprzętowe Spyder są jednak na tyle niewielkie, że w kwestii wydajności zmiana pozostanie niezauważalna.

A co z oprogramowaniem Spyder5?

Aby przygotować użytkowników Spyder5 na upgrade systemu operacyjnego Apple, Datacolor stworzył upgrade oprogramowania, który będzie dostępny do pobrania za darmo od 15 października tego roku.

Jakie korzyści daje upgrade?

Czy Spyder5 będzie działał szybciej z nowym 64-bitowym oprogramowaniem? Nie. Czas trwania kalibracji zależy w dużej mierze od czujnika, a profil generowany jest natychmiast, dlatego architektura oprogramowania nie wpływa na prędkość całego procesu. Korzyścią, jaką przynosi upgrade, jest zapewnienie kompatybilności.

Jak można przyspieszyć proces kalibracji?

Aby wyraźnie przyspieszyć kalibrację, radzimy zmienić kalibrator na najnowszy model SpyderX. Pozwoli to nie tylko skrócić czas trwania kalibracji z 5-6 minut do poniżej 1 minuty, ale również znacznie zwiększyć jej dokładność, zwłaszcza w przypadku nowszych technologii obrazowania.

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.