Nowość od Solarflare: architektura XtremeScale

Opublikowano 18 sierpnia 2017

Firma Solarflare stworzyła dostępną komercyjnie platformę inteligentnych kart sieciowych o nazwie XtremeScale, zapewniającą granularność i skalowalność na poziomie serwera. Dotychczas sprzęt i oprogramowanie inteligentnych kart sieciowych (NIC, Network Interface Card) dostępne były dla dostawców usług chmurowych, obecnie firma Solarflare udostępniła całą architekturę dla firm i organizacji do wykorzystania w systemach IT.

Platforma ta składa się z następujących elementów:

Architektura XtremeScale — Wszystkie nowe chipy, adaptery i programy Solarflare tworzą architekturę stworzoną z myślą o skalowalnej, granularnej obsłudze ruchu Ethernet.

Podstawowe parametry architektury:

  • przepustowość do 100 Gb
  • minimalne opóźnienia poniżej 1us
  • łączność między tysiącami kart sieciowych na jeden adapter
  • funkcje definiowane za pomocą otwartych interfejsów API
  • ochrona serwerów dzięki sprzętowym chipom oraz
  • telemetria pakietów

Karty sieciowe XtremeScale — To pierwsze na rynku inteligentne karty z funkcjonalnością układu FPGA, dostępne w cenie zwykłych kart sieciowych.

Pełna sieć XtremeScale Smart NIC Fabric — Tworząc sieć XtremeScale Ethernet typu fabric, należy zacząć od zainstalowania kart sieciowych (konfigurowanych oprogramowaniem XtremeScale) na każdym serwerze. Po instalacji aplikacji XtremeScale Fabric będą one w stanie zapewnić wydajność, bezpieczeństwo i widoczność dla zadań przeprowadzanych na serwerach fizycznych i maszynach wirtualnych (VM):

  • Wydajność – Specjalny zestaw aplikacji sprawia, że ruch sieciowy omija jądro systemu operacyjnego, co ma znaczący wpływ na wydajność. Pakiet UKB (Universal Kernel Bypass) zawiera warianty TCP, UDP, DPDK i NVMe-oF do zastosowań ogólnych, pamięciowych i NFV. Z kolei aplikacja kernel bypass TCP i UDP o nazwie Solarflare Onload™ jest często wykorzystywana w handlu elektronicznym (w tym na 9 z 10 najważniejszych światowych giełd).
  • Bezpieczeństwo – Aplikacja SolarSecure monitoruje przepływ pakietów docierających do każdego serwera. Korzystając z opatentowanej technologii ServerLock, aplikację można też skonfigurować tak, by w razie potrzeby blokowała dany serwer. SolarSecure Manager służy natomiast do konfiguracji i kontroli tysięcy klientów SolarSecure dostarczanych razem z każdą kartą sieciową NIC 8500 Series.
  • Widoczność sieci – Aplikacja SolarCapture umożliwia bezstratne przechwytywanie pakietów z prędkością do 40 Gb/s oraz analitykę sieci niezbędną do zarządzania bezpieczeństwem i wydajnością. Aplikacja SolarCapture w najnowszej wersji 2.0 jest już dostępna.  
© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.