Nowość od Fujitsu – ScanSnap iX500

Opublikowano 21 stycznia 2013

PFU Imaging Solutions poinformowało o powiększeniu swojej rodziny ScanSnap o nowy model. iX500 to rozwiązanie, które uprości proces obiegu dokumentów w każdym biurze, zamieniając stosy dokumentów w pliki PDF, po naciśnięciu jednego przycisku. Urządzenie pracuje zarówno w systemach Windows, jak i Mac. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia przesyłanie zeskanowanych dokumentów bezpośrednio do smartfona czy tabletu.

W nowym modelu zastosowano kilka interesujących i użytecznych narzędzi. Funkcja o nazwie „Scan-to-Everywhere” uruchamia program ScanSnap Manager, umożliwia ona integrację zewnętrznych aplikacji bezpośrednio w Quick Menu i wybór miejsca docelowego dla skanowanego dokumentu, po jednym kliknięciu czy dotknięciu. Za sprawą automatycznej optymalizacji obrazów zostaje też zwiększona produktywność. Skanowane dokumenty są przetwarzane i optymalizowane przez skaner, w celu osiągnięcia jak najwyższej jakości obrazu i zaoszczędzenia czasu, bez obciążania tabletu czy smartfona. Skaner wyposażono w port USB w standardzie 3.0, gwarantując szybki transfer danych do komputerów PC i Mac.

Operacje przeprowadzane po naciśnięciu jednego przycisku

Niezaprzeczalną zaletą skanerów z serii ScanSnap jest ich łatwa obsługa – czynnik niezwykle ważny w przypadku urządzeń współdzielonych przez różnych użytkowników. Po naciśnięciu przycisku „Scan”, przetworzone dokumenty mogą być udostępnione bardzo szybko i w dowolnym miejscu w biurze, czy to
w recepcji czy na sali konferencyjnej. Dzięki wbudowanemu w iX500 modułowi Wi-Fi użytkownicy urządzeń mobilnych mogą ściągnąć skanowane dokumenty do swojego smartfona lub tabletu w formacie PDF lub JPG.

Cyfrowe archiwum oznacza zwiększoną produktywność

ScanSnap iX500 to idealne rozwiązanie dla firm poszukujących profesjonalnego rozwiązania do digitalizacji ich obiegu dokumentów. System w mgnieniu oka integruje wszelkie papierowe dokumenty – od wizytówek, do arkuszy formatu A3, nie angażując użytkowników, co oszczędza ich cenny czas. Nowy skaner posiada inteligentne funkcje przyspieszające proces przechwytywania danych, takie jak inteligentne przycinanie, automatyczne obracanie dokumentów włożonych krzywo lub odwrotnie czy indeksowanie, umożliwiające automatyczne tworzenie słów kluczowych, a w efekcie szybkie i łatwe przeszukiwanie generowanych plików PDF.

Łatwy dostęp do Quick Menu

Użytkownicy skanerów ScanSnap mogą obecnie integrować zewnętrzne oprogramowanie z Quick Menu, wykonując tylko kilka kliknięć myszką. Zeskanowane dokumenty będą przesyłane bezpośrednio z Quick Menu do określonej aplikacji. Jedynym ograniczeniem jest konieczność obsługi przez aplikację zewnętrzną formatów PDF i JPG. Model iX500 obsługuje funkcję skanowania w chmurze dla wielu popularnych serwisów, takich jak na przykład Evernote, Dropbox, Google Docs, Salesforce czy SugarSync.

Innowacyjność

  • Nowością jest zastosowany procesor, dzięki któremu obrazy są czyste i najwyższej jakości, nawet przy prędkości skanowania 25 stron A4 na minutę (obustronnie). Całkiem nowy mechanizm prowadzenia papieru zapewnia bezproblemowe przetwarzanie dokumentów różnych typów – o różnej gramaturze, formacie, dokumentów długich (do 863 mm), a także plastikowych kart.
  • Wbudowany moduł Wi-Fi jest również nowością, nie spotykaną we wcześniejszych modelach, zwiększa on walory użytkowe skanera, dostosowując go do istniejących realiów.
  • Aplikacja CardMinder kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows i Mac eksportuje dane z zeskanowanych wizytówek bezpośrednio do książek adresowych czy systemów CRM.
  • Quick Menu można skonfigurować w taki sposób, aby wyświetlane były tylko najczęściej wykorzystywane aplikacje.

Model Fujitsu ScanSnap iX500, również w wersji Deluxe jest już dostępny u polskiego dystrybutora, firmy Alstor.

Informacje o innych skanerach ScanSnap znaleźć można na stronie: www.scansnap.pl

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.