NASy Seagate w Alstor

Opublikowano 7 sierpnia 2015

Firma Alstor sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę pamięci masowych kierowanych do użytkowników domowych i firm z sektora SMB. Od niedawna dystrybutor dołączył do swojego portfolio rozwiązania NAS firmy Seagate, wśród których dostępne są dwie linie produktów. Pierwsza obejmuje rozwiązania dla małych firm. Są to systemy 2, 4, 6-cio dyskowe w obudowie desktop o pojemnościach do 30 TB. Druga linia to produkty Business Storage NAS. Dostępne są w obudowach typu RACK 1U w wersjach do 8 dysków.

carousel-superbee-dynamic-family-400x400Urządzenia NAS 2-,4-bay, NAS Pro 2-, 4-, 6-bay oraz Business Storage Rackmount NAS są obsługiwane przez oprogramowanie Seagate NAS OS 4, które zaprojektowano od podstaw zapewniając łatwą obsługę, ale jednocześnie wydajność, niezawodność i elastyczną platformę dla aplikacji rozszerzających. Menadżer aplikacji w NAS OS 4 umożliwia instalowanie skryptów, które zwiększają funkcjonalność urządzeń, na przykład aplikacji do monitoringu czy programów antywirusowych.

Seagate NAS oraz NAS Pro to w pełni funkcjonalne rozwiązania sieciowej pamięci masowej, oferujące najprostszą konfigurację i najbardziej intuicyjny interfejs w branży. Zastosowano w nich rozwiązania sprzętowe, oprogramowanie i dyski Seagate przeznaczone do pracy grupowej, co skraca czas instalacji do zaledwie kilku minut i zapewnia niezawodną pracę przez wiele lat. Urządzenia NAS i NAS Pro to kompletna chmura prywatna dla zaawansowanych użytkowników i firm liczących do 25 lub 50 (NAS Pro) pracowników.

Urządzenie Seagate WSS NAS oparto na systemie operacyjnym Windows, który umożliwia małym firmom korzystającym z rozwiązań Microsoft efektywniejszą współpracę i zarządzanie danymi w sieci. WSS NAS jest wydajnym, niedrogim, łatwym w obsłudze rozwiązaniem sieciowej pamięci masowej przystosowanym do technologii chmury, przeznaczonym dla firm bazujących na rozwiązaniach Microsoft i obsługujących do 50 użytkowników. Zapewnia bezproblemową integrację z Microsoft Cloud oraz Office 365.

Seria Business Storage NAS to wydajne rozwiązanie sieciowej pamięci masowej w obudowie rackowej dla instytucji zatrudniających do 100 lub 250 (8-bay) pracowników. 8-bay Rackmount NAS wykorzystuje sprzęt klasy korporacyjnej, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które wymagają wyższego poziomu wydajności i niezawodności. Obsługiwany przez Seagate NAS OS, wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel o prędkości 2,3 GHz, zapewnia imponującą szybkość transmisji sięgającą 200 MB/s. Zintegrowana obsługa iSCSI zapewnia maksymalną wydajność i kompatybilność dla zwirtualizowanych urządzeń w sieci. Jest to jedyne urządzenie do montażu w szafie rack o wysokości 1U, wyposażone w osiem dysków 3,5-cala, które można wyjąć w trakcie pracy.

Zestawienie najważniejszych parametrów i funkcjonalności urządzeń NAS firmy Seagate:

 • Pojemności od 2 TB do 32 TB
 • System operacyjny Seagate NAS OS 4 (wbudowany Linux)
 • Pojedynczy lub podwójny interfejs sieciowy Gigabit; funkcja agregacji łączy i przełączania w przypadku wystąpienia awarii
 • Protokoły plików i usług w sieci: CIFS / SMB, NFS v3, AFP, HTTP(S), FTP / sFTP, SSH, SNMP, SMTP, NTP, UPnP, Protokół Bonjour, WebDAV, DFS-N, drukarki
 • Dostęp blokowy przez protokół iSCSI od 10 do 32 LUN / 32 celów iSCSI
 • Obsługa dysków 2,5- i 3,5-calowych, od 2 do 8 dysków SATA II
 • Obsługiwanej poziomy RAID: JBOD, RAID 0,1, RAID 5, RAID 5 z dyskiem zapasowym (dla konfiguracji
  3 i więcej dysków HDD), RAID 6, RAID 10
 • Zarządzanie danymi: SimplyRAID (domyślnie), automatyczna migracja macierzy RAID, rozszerzanie woluminów i dopasowanie HDD; szyfrowanie woluminów; tryb awaryjnego przywracania w celu odzyskania woluminu RAID
 • Zabezpieczenia: obsługa Windows Active Directory; uwierzytelnianie i kontrola dostępu hasłem, szyfrowanie woluminów algorytmem AES z kluczem o długości 256 bitów
 • Możliwość zdalnego dostępu za pośrednictwem komputera PC, Mac, smartfonu czy tabletu (iOS, Android)

W zależności od potrzeb, urządzenia mogą pełnić rolę serwera multimediów, serwera FTP czy sieciowej nagrywarki dla kamer IP (obsługa ponad 1000 kamer!). Bezpieczeństwo danych zapewnia program do tworzenia kopii zapasowych Time Machine. Możliwe jest m.in. ręczne lub zaplanowane zadanie utworzenia kopii zapasowej urządzenia NAS do/z zewnętrznego dysku USB czy tworzenie kopii zapasowych pomiędzy urządzeniami NAS.

Więcej informacji na temat produktów NAS Seagate znaleźć można na naszej stronie: www.alstor.pl

© Alstor sp. z o.o. 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.