Infortrend – nowe hybrydowe macierze SAS/iSCSI

Opublikowano 14 czerwca 2011

Firma Infortrend, światowy ekspert w dziedzinie systemów pamięci masowej poinformowała o rozszerzeniu rodziny EonStor DS o nowe macierze z hybrydowym interfejsem SAS i iSCSI. Dzięki narzędziom umożliwiającym zdalną replikację, przedsiębiorstwa z sektora MŚP pracujące w środowiskach DAS (Direct-Attached Storage) otrzymają rozwiązania w sposób znaczący zwiększające bezpieczeństwo danych. Co więcej, nowe hybrydowe macierze oferują możliwość konsolidacji środowisk DAS/SAN.

Ochrona danych to krytyczny czynnik w każdym biznesie. Systemy typu DAS oferują szereg narzędzi zaspakajających oczekiwania w tym zakresie. Jednakże zdalna replikacja – kluczowy element każdego kompleksowego planu disaster recovery – była, jak dotąd, niedostępna dla rozwiązań DAS, ponieważ nie mają one możliwości transmisji danych do zdalnych lokalizacji. Korzystając z portów iSCSI w nowych modelach hybrydowych, użytkownicy mogą je teraz podpiąć bezpośrednio do sieci IP tak, aby wysyłać dane do bezpiecznych, zdalnych lokalizacji.

Dla użytkowników, którzy nie potrzebują zdalnej replikacji, interesująca może być konsolidacja środowisk DAS/SAN. Przypisując krytyczne, z punktu widzenia działania firmy, aplikacje do wysoko wydajnych urządzeń DAS, a mniej ważne aplikacje do sieci SAN, użytkownicy mogą wykorzystać infrastrukturę pamięci masowych w najbardziej wydajny, a zarazem ekonomiczny sposób.

Thomas Kao, dyrektor pionu planowania produkcji w Infortrend, powiedział „Małe i średnie przedsiębiorstwa operując w swoich centrach danych w środowiskach DAS, potwierdziły, że zdalna replikacja jest kluczowym narzędziem rozszerzającym funkcjonalność pamięci masowych, ponieważ zapewnia ona ochronę danych w takim zakresie, w jakim nie można tego osiągnąć przy wykorzystaniu innych funkcji. Nowe hybrydowe modele SAS/iSCSI w rodzinie EonStor DS oferują tę funkcjonalność w rozsądnej cenie, umożliwiając przedsiębiorstwom z sektora MŚP implementację planów disaster recovery oraz tworzenie środowisk SAN.”

Nowe macierze posiadają dwa porty SAS 6Gb/s oraz dwa porty iSCSI 1GbE na kontroler i są dostępne w konfiguracji z jednym lub dwoma kontrolerami. Dodatkowo, użytkownicy mogą wybierać pomiędzy modelami 3U z 16 kieszeniami na dyski 3,5” (S16S-R2242, S16S-G2242) a 2U z 24 kieszeniami na dyski 2,5”(B24S-R2242, B24S-G2242).

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.