Fotografia stylizowana – warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim

Opublikowano 10 października 2011

Fotografia stylizowana. Inscenizacja, oświetlenie, zarządzanie kolorem, postprodukcja – to temat kolejnych warsztatów z cyklu „Fotografia od pomysłu do wydruku”, na które zapraszają Państwa EIZO oraz znany i ceniony fotograf – Jacek Bonecki.

We współczesności ludzie oglądają się wstecz, sięgając do odległych czasów w poszukiwaniu możliwości łączenia ze sobą fotografii analogowej i cyfrowej. Zajęcia warsztatowe będą miały na celu zgłębienie czynników wpływających na dobre zdjęcie stylizowane. W tym wypadku wykorzystamy stylizację retro, wykonaną przez profesjonalną stylistkę i wizażystkę.

W trakcie zajęć szczególny nacisk zostanie położony na właściwą inscenizację planu zdjęciowego, oświetlenie, ale także na szeroko pojęty proces postprodukcji z uwzględnieniem zagadnienia zarządzania barwą w fotografii. Przy pomocy elementów języka fotografii, takich jak światło, kontrast, barwa, faktura, perspektywa czy głębia ostrości postaramy się pokazać, jak tworzyć atmosferę tajemniczości w fotografii retrospektywnej.

Dzień warsztatowy podzielony będzie na część teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej uczestnicy wezmą udział w sesji zdjęciowej w studio fotograficznym, a następnie w procesie edycji zdjęcia oraz jego wydruku. Postaramy się pokazać Państwu, jaki efekt można uzyskać korzystając z profesjonalnego sprzętu, który jest odpowiednio skalibrowany.

Podczas warsztatów będzie można praktycznie przećwiczyć pracę z różnymi stylami oświetlenia, przekonać się, jak wygląda współpraca z modelką i stylistką oraz wykonać własne zdjęcia.

Do dyspozycji będzie profesjonalne oświetlenie studyjne ciągłe i błyskowe, firmy FOMEI,  bogaty wybór obiektywów i co najważniejsze profesjonalny sprzęt do edycji fotografii, w tym monitory EIZO oraz sprzęt pomiarowy, wykorzystywany do zarządzania kolorem firmy X-rite.

Warsztaty są odpłatne. Koszt udziału w całodniowych warsztatach 300,- PLN.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zarejestrować się na stronie: http://www.eizo.pl/fotografia-stylizowana-warsztaty-fotograficzne-z-jackiem-boneckim

 

Ilość miejsc ograniczona.

Agenda:

9:45-10:00 – rejestracja uczestników

10:00-13:00 – omówienie aspektów fotografii stylizowanej

•    istotne zagadnienia związane ze stylizacją i inscenizacją planu

•    praktyczny dobór sprzętu fotograficznego; oświetlenia, optyki itp.

•    sesja zdjęciowa

13:00-13:30 – przerwa

13:30 – 14:30 – postprodukcja – cyfrowa ciemnia

• zarządzanie kolorem – praca na linii aparat – monitor

• kalibracja urządzeń i stworzenie podstawowego systemu CMS

14:30 – 17:00 – praktyczne wykorzystanie teorii przy obróbce i wydruku zdjęć

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.