EIZO wprowadza 23” monitor do systemów monitoringu, w którym zastosowano technologię Smart Insight

Opublikowano 25 kwietnia 2013

EIZO poinformowało o nowym modelu z serii DuraVision – FDF2303W. Ten 23” monitor o rozdzielczości full HD, przeznaczony jest do systemów monitoringu i nadzoru. Wyposażono go w wejścia HDMI, a dodatkowo zaimplementowano w nim autorską technologię Smart Insight, która polepsza widoczność w ciemnych obszarach ekranu.

DuraVision_FDF2303W

DuraVision FDF2303W oferuje doskonałą jakość, która znajdzie zastosowanie w aplikacjach do monitoringu, gdzie ruchome obrazy muszą być wyświetlane ostro i wyraźnie, umożliwiając precyzyjną obserwację. Monitor posiada wejście cyfrowe DVI-D 24 pin oraz analogowe D-Sub mini 15 pin, jak również dwa złącza HDMI, obsługujące sygnał PC i AV, do których można podłączyć kamery video, nagrywarki oraz inne urządzenia AV.

Monitor posiada matowy panel IPS z kątami widzenia 178° w płaszczyźnie pionowej i poziomej, które gwarantują tylko minimalne zmiany kolorów przy skrajnych odchyleniach, co sprawia, że ekran można obserwować z różnych pozycji. Naturalna rozdzielczość 1920 x 1080 (full HD) umożliwia wyświetlanie obrazów z kamer full HD z uwzględnieniem wszelkich szczegółów.

W DuraVision FDF2303W zastosowano podświetlenie LED, które nie tylko charakteryzuje mniejsze zużycie energii niż tradycyjne podświetlenie świetlówkami CCFL, ale również nie zawiera rtęci. Monitor pobiera około 22W energii przy jasności 120 cd/m2 i poniżej 0.4W w trybie oszczędzania energii. Podświetlenie LED ma szerokie możliwości regulacji – istnieje możliwość ustawienia go na poziomie 3 cd/m2, co jest bardzo użyteczne w zaciemnionych pomieszczeniach.

W modelu tym zaimplementowano technologię, która sprawdziła się w najnowszym przedstawicielu rodziny FORIS. Smart Insight w sposób automatyczny wykrywa zbyt ciemne fragmenty obrazu i dostosowuje jasność poszczególnych pikseli. Fakt, iż tylko ciemne obszary obrazu są rozjaśniane, a jasne pozostają nietknięte sprawia, że reprodukowane obrazy są doskonale widoczne, bez rozmywania czy przejaskrawiania fragmentów, który pierwotnie były dostatecznie jasne.

Dodatkowo, zastosowano również opatentowaną przez EIZO technologię super-rozdzielczości, która analizuje wyświetlaną zawartość pod kątem szumów i rozmyć, a następnie odpowiednio wyostrza obraz.

FSF2303W posiada trzy predefiniowane tryby pracy: sRGB, Day oraz Night. Ustawienia „Dzień” i „Noc” optymalizowano pod kątem analogicznych trybów stosowanych w kamerach cyfrowych. Do zmiany trybów pracy służy kompaktowy pilot, którym można również regulować inne ustawienia monitora.

Wzorem wcześniejszych modeli EIZO, DuraVision FDF2303W posiada układ overdrive, który skraca czas reakcji matrycy do 7 ms, minimalizując efekt smużenia przy ruchomych obrazach.

Dodatkowe funkcje:
•    stopka umożliwiająca regulację wysokości oraz kąta nachylenia ekranu w pionie i w poziomie
•    możliwość montażu na uchwytach zgodnych ze standardem VESA
•    dwa głośniki stereo w mocy 0.5W oraz złącze słuchawkowe
•    wbudowany zasilacz umożliwiający łatwe podłączenie do źródła zasilania za pomocą jednego kabla
•    złącze do mocowania linki zabezpieczającej

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy model FDF2303W będzie dostępny w sprzedaży. Informacje o innych modelach EIZO znaleźć można na stronie www.eizo.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.