EIZO na plenerze Sony

Opublikowano 15 czerwca 2011

W ostatnich dniach maja odbył się plener, w którym udział wzięli miłośnicy aparatów marki SONY. Podczas imprezy nie zabrakło również monitorów EIZO – potrzebnych bezwzględnie do prawidłowego zademonstrowania zdjęć.Plener rozpoczął się od sesji zdjęciowych na zewnątrz oraz w zaimprowizowanym studio. W kolejnej części odbyły się warsztaty.

Swoją wiedzą na temat historii fotografii z uczestnikami warsztatów podzielił się wybitny artysta fotograf, wykładowca łódzkiej „filmówki” Marek Poźniak. Część praktyczną prowadził „człowiek orkiestra” – filmowiec, dziennikarz, podróżnik, ale przede wszystkim świetny fotograf – Jacek Bonecki.

Artysta na bieżąco omawiał specyfikę oświetlenia we wnętrzach i na zewnątrz, demonstrując, jaki wpływ na efekt końcowy może mieć jedna źle ustawiona lampa, jeden cień czy blik. Udzielił również wskazówek, jak radzić sobie w trudnych warunkach, nie mając do dyspozycji złożonych systemów oświetleniowych.

W końcowej części warsztatów odbył się pokaz kalibracji monitora, który przeprowadził nasz przedstawiciel Paweł Waszniewski. W swoim wystąpieniu omówił aspekty, które mają kluczowy wpływ na poprawne wyświetlanie zdjęć na monitorach, jak również podstawowe wiadomości o tym, co definiuje monitor, jako urządzenie do pracy z kolorem.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.