EIZO DuraVision FDH3601 – 36″monitor do kontroli ruchu lotniczego z podświetleniem LED

Opublikowano 8 lipca 2011

EIZO wprowadziło do oferty nowy model monitora przeznaczonego do wykorzystania na stanowiskach kontroli ruchu lotniczego oraz przy przygotowywaniu serwisów geofizycznych. DuraVision FDH3601 ma 36” ekran o rozdzielczości 4K x 2K.

Nowy model posiada wysokiej klasy panel z podświetleniem LED, o szerokich kątach widzenia – 176° w pionie, jak i poziomie. Dzięki temu możliwe jest oglądanie obrazów przez kilka osób na raz, bez widocznej zmiany kolorów. 8.8 MPix (naturalna rozdzielczość 4096 x 2160) rozmieszczonych na matrycy wielkości 36,4”, dało plamkę wielkości 0,1995 mm, co gwarantuje wyjątkowo dokładne renderowanie tekstu i grafiki.

Urządzenie posiada dwa złącza DVI-D dual link oraz dwa złącza DisplayPort, umożliwiające jednoczesne podłączenie nawet czterech komputerów. Funkcja picture-by-picture pozwala na jednoczesne wyświetlanie obrazu pochodzącego z dwóch różnych źródeł. Ta cecha sprawia, że FDH3601 stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych stanowisk wielomonitorowych. Na przykład w zastosowaniach lotniczych może pełnić rolę podstawowego monitora w miejsce tradycyjnego 2k x 2k, zintegrowanego z monitorem pomocniczym (bez ramek rozdzielających).

Złącze DisplayPort obsługuje sygnał 10-bitowy , dzięki czemu monitor może wyświetlać jednocześnie 1,07 miliarda odcieni dobranych z 16-bitowej tabeli kolorów look-up table. W efekcie gradient zarówno w szarościach, jak i kolorach wyświetlany jest bez paskowania.

W modelu FDH3601 wykorzystano znaną z zaawansowanych monitorów graficznych funkcję DUE. Odpowiada ona za równomierne wyświetlanie kolorów i wyrównanie podświetlenia panelu, eliminując charakterystyczną przypadłość matryc LCD, w których zazwyczaj jasność po środku ekranu jest dużo wyższa niż przy krawędziach paneli.

Model ten objęty jest 2-letnią gwarancją obejmującą 24-godzinne wykorzystanie, zapewniając pełną niezawodność w krytycznych zastosowaniach, takich jak m.in. kontrola ruchu lotniczego, gdzie monitor musi być sprawny przez cały czas. Podświetlenie LED-owe nie zawiera rtęci i co ważne, zapewnia dłuższą żywotność niż tradycyjne urządzenia CCFL. Aby zmniejszyć zużycie energii oraz przedłużyć żywotność w modelu FDH3601 zastosowano czujnik wykrywający obecność użytkownika. Funkcja EcoView Sense automatycznie przełącza urządzenie w tryb uśpienia, gdy nikt w danej chwili z niego nie korzysta i analogicznie uruchamia je, gdy zasiądzie przed nim operator.

Dodatkowe funkcje:
•    5 definiowanych trybów wyświetlania: sRGB, Text oraz 3 tryby ustalane przez użytkownika, w którym może on dostosować według własnych preferencji jasność, temperaturę kolorów oraz wartości gamma
•    czas reakcji 8 ms (szary-do-szarego) gwarantujący płynne wyświetlanie dynamicznych obrazów
•    ikony obrazujące przyciski menu wyświetlane na ekranie ułatwiają obsługę monitora
w ciemnych pomieszczeniach
•    możliwość regulacji jasności, kontrastu, temperatury kolorów, wartości gamma, nasycenia, odcienia i wzmocnienia z poziomu menu OSD wyświetlanego na ekranie monitora
•    Ergonomiczna podstawka umożliwiająca regulację wysokości w zakresie 100 mm odchylenie do tyłu o 25°oraz 344° wokół osi. Monitor może być również zdjęty z podstawki
i zamontowany na uchwycie zgodnym ze standardem VESA.
•    Hub USB z jednym portem upstream i dwoma downstream

Model FDH3601 pojawi się w sprzedaży pod koniec roku, jeszcze nie jest znana jego cena.

Więcej informacji na temat monitorów EIZO, znaleźć można na stronie: www.eizo.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.