Debiut PROMISE na rynku konsumenckim – prywatna chmura Apollo do bezpiecznego przechowywania i udostępniania danych

Opublikowano 2 lutego 2016

PROMISE Technology, lider w dziedzinie pamięci masowych, wchodzi na rynek konsumencki. Podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas firma zaprezentowała swój nowy produkt, Apollo – urządzenie i aplikację prywatnej chmury, która daje użytkownikom i grupom roboczym pełną kontrolę nad pamięcią oraz możliwość selektywnego udostępniania plików. Apollo stworzono z myślą o zastosowaniach prywatnych, małych firmach i domowych biurach. Nowy produkt PROMISE umożliwia członkom grupy łatwe przechowywanie, przeglądanie i udostępnianie wybranych danych z dowolnego miejsca.

Apollo_A1_leftApollo to małe, niemal bezgłośnie pracujące urządzenie, które może przechowywać nawet do 4 TB danych. Doskonale nadaje się dla osób, które mają trudności z zapanowaniem nad lawinowo rosnącą ilością zdjęć i filmów w coraz większych rozdzielczościach, przechowywanych na telefonach, tabletach i laptopach wszystkich członków rodziny. Apollo zapewnia:

  • Dużą pojemność: pamięć dostępna jest dla wszystkich członków grupy, bez żadnych dodatkowych opłat.
  • Szybki dostęp do osobistych plików z dowolnego miejsca: aplikacja mobilna Apollo daje błyskawiczny dostęp do przechowywanych danych i umożliwia odtwarzanie filmów, piosenek i innych plików multimedialnych – jedynym wymaganiem jest połączenie z Internetem.
  • Prywatną przestrzeń dla każdego użytkownika i możliwość kontroli dostępu: funkcje, których nie oferują konkurencyjne rozwiązania.
  • Łatwą instalację i obsługę z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu: nie musisz już walczyć z kilkoma różnymi aplikacjami ani podłączać się do komputera PC, aby zarządzać urządzeniem Apollo.
  • Prywatność i bezpieczeństwo: Apollo daje pewność, że dane są szyfrowane i bezpiecznie przechowywane w prywatnej chmurze.
  • Elegancką, cichą i wytrzymałą konstrukcję: urządzenie doskonale nadaje się do postawienia na biurku, w domowym centrum rozrywki itp.
  • Funkcje społecznościowe: dzięki Apollo rodzina i przyjaciele mogą komentować udostępniane filmy i zdjęcia w bezpiecznym, prywatnym środowisku.

„Wprowadzenie do sprzedaży urządzenia Apollo stanowi ważny krok milowy dla naszej firmy. Wchodzimy na rynek konsumencki z rozwiązaniem prywatnej chmury, które ułatwia przechowywanie i udostępnianie plików multimedialnych” – powiedział James Lee, dyrektor generalny PROMISE Technology. „Do przechowywania cennych rodzinnych zdjęć nie potrzeba już albumów ani segregatorów, ale w praktyce coraz częściej okazuje się, że komputery, urządzenia mobilne i pamięci USB też się nie sprawdzają. Prywatna chmura Apollo to przystępna cenowo, bezpieczna, niezawodna i przede wszystkim prosta w obsłudze alternatywa.”

Wszechobecność urządzeń elektronicznych i technologii cyfrowej sprawiła, że przechowywanie danych nie jest wyłącznie problemem firm, ale także rodzin” – powiedział Vijay Char, wiceprezes PROMISE Technology. „Apollo daje użytkownikom pełną kontrolę nad danymi i ich udostępnianiem, dlatego stanowi doskonałą opcję dla osób, które korzystają obecnie z rozwiązań w chmurze opartych na www i niepokoją się związanymi z tym zagrożeniami – np. przerwami w dostępie do danych, ich utratą lub, co gorsza, możliwością ich przechwycenia przez osoby trzecie.”

© Alstor sp. z o.o. 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.