Catalyst 6000/6000N – Najnowsze dziecko Rimage

Opublikowano 27 kwietnia 2016

Publikatory Rimage Catalyst, to kompaktowe modułowe urządzenia służące do wytwarzania krótkich serii lub jednostkowych nośników optycznych, wyposażone zamiennie w drukarkę termoretransferową Everest 600 (drukującą taśmami bezpośrednio na płycie) lub monochromatyczną drukarkę termotransferową PRISM III (najszybszy i najtańszy nadruk), robotykę przejętą z Serii Producer, dwie nagrywarki DVD opcjonalnie nagrywarki Blu-Ray (szybkowymienne)  i trzy magazynki karuzelowe o pojemności 50 sztuk.

Catalyst-Front-Everest600-1_małeDzięki zewnętrznemu magazynkowi o pojemności 50 sztuk możemy odbierać jednostkowe płyty bez konieczności otwierania urządzenia możemy wyprodukować aż 150 sztuk nośników jednego rodzaju z nadrukiem.

Nadruk na drukarce Everest 600 realizowany jest zawsze przez dwie taśmy (CMY lub czarną i transportową). Sam proces nadruku jest stosunkowo prosty. Z taśmy podstawowej (CMY lub czarnej) głowica termiczna przenosi piksele na taśmę TRANSPORTOWĄ, potem następna głowica termiczna wkleja taśmę transportową z obrazem projektu na nośnik optyczny. Cały proces zachodzi w ciągu niespełna 60 sekund. Przygotowanie nadruku odbywa się już podczas nagrywania nośnika, co znacząco skraca czas publikacji płyty. Nadruk termoretransferowy jest dodatkową ochroną płyty przed zniszczeniem i jest tak trwały jak płyta. Zniszczenie nadruku powoduje najczęściej zniszczenie nośnika.

Nadruk na drukarce PRISM III realizowany jest przez termotransferową taśmę monochromatyczną bezpośrednio na płycie. Jest to najszybsza drukarka – już po 4 sekundach mamy gotowy, opisany nośnik.

Nowy model może być dostarczony z wewnętrznym komputerem – jako Catalyst 6000N, lub bez – jako Catalyst 6000 w zależności od potrzeb.

Catalyst 6000 i 6000N to:

  • Niezawodna robotyka
  • Drukarka termoretransferowa Everest 600 lub PRISM III
  • Nagrywarki szybkowymienne DVD lub Blu-Ray
  • Magazynki 3 x 50 – karuzela
  • Magazynek zewnętrzny 50 sztuk
  • Wewnętrzny komputer tylko w modelu 6000N
© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.