eSaturnus

Opublikowano 27 stycznia 2014

Nebula i Nucleus to rozwiązania elastyczne z możliwością rozbudowy od pojedynczych struktur przechwytywania obrazów endoskopowych do kilku sal operacyjnych zarządzanych z jednego miejsca. Możliwa jest edycja zapisanego obrazu oraz konfiguracja jego eksportu do monitorów, systemu PACS itd.

Nieuwe receiverNebula to dwa modele, SD o rozdzielczości 768×676 oraz full HD 1080. Oba urządzenia po przechwyceniu obrazu/zdjęcia przesyłają go poprzez port USB do komputera, a ten może wysłać do serwera DICOM/PASCS.

Nucleus to modułowe rozwiązanie przechwytywania i przesyłania obrazu na salach operacyjnych, poprzez infrastrukturę IP (okablowanie 1 Gb) do jednego miejsca zarządzającego urządzeniami video z kilku sal operacyjnych.

 

Możliwe jest też prowadzenie telekonferencji z przesyłaniem obrazów po IP z systemu Nucleus na dowolne odległości (zdalna konsultacja z podglądem operacji, sale wykładowe itd.).

Oba rozwiązania są neutralne pod względem producenta kamer i obrazowania, łatwo dają się skalować od pojedynczych do całych zespołów sal operacyjnych. Finalnie rozwiązanie jest efektywne i otwarte na rozbudowę.

schemat

Zalety rozwiązania NUCLeUS™:

  • Otwarta i elastyczna platforma, nie wymagająca dodatkowej infrastruktury sprzętowej, ani oprogramowania (transmitery i odbiorniki posiadają własne rozbudowywane oprogramowanie)
  • Kompatybilność z urządzeniami medycznymi dowolnych producentów
  • Skalowalność – system można dowolnie rozbudowywać o kolejne lokalizacje, również zdalne
  • Ograniczenie ilości kabli – ten sam kabel UTP służy do transmisji sygnału audio/video oraz zasilania podpiętego do niego urządzenia eSaturnus.
  • Dostęp w czasie rzeczywistym i najwyższa jakość sygnału video – dzięki opatentowanej przez firmę eSaturnus technologii RtoR™ kompresja jest bezstratna.
  • Bezpieczeństwo danych – redundantne serwery mogą być automatycznie migrowane, w przypadku awarii, redundancja dotyczy również szpitalnej sieci IP, zapisu video czy archiwum.
  • Skompresowane dane zajmują znacznie mniej miejsca w pamięci lokalnej RAID niż ich odpowiedniki z systemów bez kompresji.
  • Higiena i wygoda dla personelu medycznego, gdyż elementy systemu znajdujące się na bloku można dezynfekować.
  • System NUCLeUS™ oferuje dodatkowe możliwości regulacji obrazu, niezwykle istotne z punktu widzenia operatora wykonującego zabieg.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.