EIZO RadiForce RX850

Opublikowano 5 listopada 2019

Zwiększona wydajność pracy

8-megapikselowy ekran monitora RadiForce RX850 zapewnia dostatecznie dużo miejsca, żeby wyświetlać jednocześnie obrazy z wielu aplikacji, usprawniając tym samym pracę lekarza radiologa.

RX850_zastosowania

 

Certyfikacja FDA 510(k) dla wyświetlania obrazów z różnego rodzaju badań

To pierwszy kolorowy monitor umożliwiający wyświetlanie obrazów pochodzących z różnego rodzaju badań, posiadający certyfkację FDA 510(k) dla mamografii i radiografii ogólnej. Monitor może wyświetlać badania RMI, CT czy USF, ale również obrazy cyfrowej mammografii, gdzie konieczna jest duża precyzja. Modele tego rodzaju, które mogą wyświetlać różne rodzaje badań upraszczają pracę i zwiększają wydajność lekarzy radiologów i diagnostów.

RX850 multi_modality

Wygodne oglądanie obrazów

Dwa obrazy pochodzące z dwóch różnych źródeł mogą być wyświetlane równocześnie na jednym monitorze. Panoramiczny ekran, bez zakłócających obraz ramek umożliwia wygodną pracę.

RX850_dwa_źródla_sygnału

Wydajne wykorzystanie przestrzeni

Nowa konstrukcja RX850 pozwoliła zaoszczędzić dużo miejsca – monitor zajmuje 37% powierzchni mniej niż jego poprzednik.

RX850_wymiary

Optymalne wyświetlanie obrazów monochromatycznych i kolorowych

Funkcja Hybrid Gamma rozróżnia, czy wyświetlane obrazy są monochromatyczne, czy kolorowe i wyświetla każdy z nich w optymalnej dla nich jasności i skali odcieni szarości. Rozszerza to użyteczność multimodalnych aplikacji, umożliwiając jednoczesne wyświetlanie kolorowych i monochromatycznych obrazów medycznych.

RX850_zastosowania

 

 

 

 

Doskonała widoczność najmniejszych detali

8-megapikselowy ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości z pixelem wielkości 0,1704 mm gwarantuje bardzo dobrą widoczność najdrobniejszych szczegółów. Dodatkowo wysoki kontrast na poziomie 1450:1 gwarantuje wyjątkowo ostry obraz.

GX540_feature0102

 

 

 

 

Dokładna diagnoza dzięki fabrycznej regulacji zgodnej z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych i spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i ustawia wszystkie odcienie szarości, aby każdy wyprodukowany monitor był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

kalibracja_fabryczna

 

Dłuższa żywotność dzięki podświetleniu diodami LED

W odróżnieniu od konwencjonalnego podświetlania lampami CCFL, podświetlenie diodami LED ulega wolniejszej degradacji, zapewniając monitorowi dłuższą żywotność. Gwarantuje to stabilność i niezawodność, niezbędną w monitorach diagnostycznych, a dodatkowo znacząco obniża koszty zużycia energii.

podswietlenie_led

 

 

 

 

 

 

 

Precyzja zagwarantowana

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu do kontroli jakości RadiCS LE, wbudowany w monitor RX850 czujnik podświetlenia wykonuje uproszczoną kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14, korygując jasność i odcienie szarości monitora. Ogranicza to ilość czasu konieczną na zarządzanie monitorem. RadiSC_skala_szarości

 

 Kontrola jakości bez wysiłku

Zintegrowany przedni sensor (IFS) znajdujący się w ramce prowadzi pomiary jasności i odcieni szarości oraz kalibruje monitor zgodnie z normą DICOM Part 14. Bez konieczności podłączania i odłączania zewnętrznych kalibratorów, IFS wykonuje zadania QC, nie przesłaniając obszaru wyświetlania. Zdecydowanie wpływa to na zmniejszenie nakładu pracy potrzebnego do kontroli jakości i zmniejsza koszty utrzymania.

RX850 IFS

 

 

 

 

 

 

 

 

Szerokie kąty widzenia

Szerokie kąty widzenia z minimalnym przesunięciem koloru podczas patrzenia z boku umożliwiają komfortowe oglądanie obrazu kilku osobom w tym samym czasie.

Katy-widzenia

 

 

Wiarygodny obraz zaraz po włączeniu monitora

Przy uruchomieniu lub przy wznawianiu pracy monitora RX850, opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności. Ponadto czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

drift correction

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja Digital Uniformity Equalizer (DUE) zapewnia optymalną i równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na charakterystyki monitorów LCD.

due

 

 

 

 

 

 

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Przycisk CAL znajdujący się na przednim panelu, pozwala na wybranie różnych trybów wyświetlania, dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych.

CAL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oszczędność energii dzięki czujnikowi obecności

Funkcja czujnika obecności łączy wygodę z oszczędnością. Dzięki niej, monitor oszczędza energię, gdy nie jest w użyciu. Czujnik obecności przełącza monitor w tryb oszczędzania energii, gdy wykryje, że użytkownik odszedł od monitora, a następnie przywraca do normalnego działania, po powrocie użytkownika.

 

Elastyczna stopka

Wszechstronna stopka EIZO umożliwia nachylanie, przechylanie, obracanie, tryb portretowy, a także szeroki zakres regulacji wysokości, dając większy komfort użytkowania.

 

Stabilna jasność gwarantowana w okresie użytkowania

Wiara EIZO w jakość swoich produktów rozciąga się na stabilność jasności, co znajduje swoje odzwierciedlenie w długości okresu użytkowania, jaki jest podany w gwarancji.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej restrykcyjne normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC

Gwarancja bezpieczeństwa i zaufania

Monitor objęty jest 5-letnią gwarancją. W Polsce dystrybutor zapewnia obsługę serwisową w trybie door-to-door.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.