EIZO RadiForce RX560

Opublikowano 5 listopada 2019

RadiForce RX560 MammoDuo to połączenie dwóch monitorów RX560, umieszczonych obok siebie na wspólnej, specjalnie zaprojektowanej stopce.

RX560

Stanowisko dwuekranowe bez rozpraszających ramek

RX560 ma ramkę o szerokości zaledwie 7,5 mm – najcieńszą spośród wszystkich 5-megapikselowych monitorów dostępnych na rynku. Dzięki niej całkowita odległość między dwoma ekranami wynosi tylko 15 mm. Na dodatek ramka znajduje się jedynie 2,5 mm powyżej ekranu, co pozwala uzyskać niemal idealnie płaską powierzchnię w konfiguracji dwumonitorowej.

Zgrabna, kompaktowa konstrukcja

Szerokość, wysokość i głębokość obudowy monitora jest odpowiednio o 67, 36 i 20,5 mm mniejsza od typowej konfiguracji z jednym monitorem o takiej samej rozdzielczości. Oznacza to, że umieszczone na jednej stopce dwa ekrany zajmują o 22% mniej miejsca.

Łatwa regulacja

Nowa stopka umożliwia wygodną zmianę wysokości i nachylenia obu monitorów oraz obrócenie ich tak, by między ekranami nie było żadnych przerw.

Easy Adjustment_topdownEasy Adjustment_swivel

 

Optymalne środowisko pracy

Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu.
Clean and Sophisticated

rx560_title_Reading_Space_04.jpg
Dostępny jest również model RadiForce RX560 sprzedawany jako pojedynczy monitor ze stopką.

 

rx560_section_paper_01.jpg

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

Funkcja Point-and-Focus

Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie. Zobacz jak to działa:

rx560_section_paper_02.jpg

 

Wyświetlanie badań USG, TK i MRI w kolorze

W przesiewowych badaniach piersi coraz częściej łączy się mammografię i ultrasonografię, aby dobrze zobaczyć gęstą tkankę. Gdy pojawi się podejrzenie nowotworu, wykonuje się również inne badania takie jak biopsja, rezonans magnetyczny czy tomografia.

RX560 to pierwszy na świecie monitor medyczny wykorzystujący panel LCD typu LTPS (low temperature polysilicon), dzięki któremu na kolorowym ekranie można uzyskać wyjątkowo wysoką jasność na poziomie nawet 1100 cd/m2, a więc zbliżoną do jasności monitorów monochromatycznych. Pozwala to wyświetlać monochromatyczne obrazy z mammografii i tomosyntezy w wysokiej rozdzielczości i z oddaniem głębokiej czerni, a jednocześnie kolorowe obrazy takie jak obrazowanie USG.

RX560 ma również kontrast na poziomie 1500:1, spotykany zazwyczaj tylko w monitorach monochromatycznych, umożliwiający odtwarzanie głębokiej czerni bez efektu blaknięcia.

Full Color Support for Ultrasound, Breast CT and MRI

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Funkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Zapewnia to większą dokładność odwzorowania niż typowa funkcja rozpoznawania obszarów obrazu.

RX560 wiernie odwzorowuje nie tylko monochromatyczne obrazy z tomosyntezy i mammografii, ale także kolorowe obrazy z badań takich jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa czy USG. Dzięki temu radiolog może jednocześnie oglądać wszystkie obrazy mając pewność, że każdy z nich wyświetla się prawidłowo.

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.