EIZO RadiForce MX315W

Opublikowano 5 listopada 2019

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce MX315W i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE. Jak to działa? Obejrzyj film:

Funkcja Hide-and-Seek

Funkcja Hide-and-Seek służy do szybkiego chowania i pokazywania okna PinP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor myszki do krawędzi ekranu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów, danych pacjenta itp.

Funkcja Switch-and-Go

Dzięki funkcji Switch-and-Go przełączanie USB odbywa się wewnątrz monitora. Lekarz może więc obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

Wysoka rozdzielczość na dużym ekranie

MX315W ma duży ekran o przekątnej 31,1″ i oferuje najwyższą rozdzielczość z wszystkich modeli RadiForce MX – aż 8 megapikseli (4096 x 2160). Tak obszerna przestrzeń robocza i możliwość wyboru optymalnego układu obrazów sprawia, że na ekranie MX315W można wyświetlać wiele obrazów z różnych badań jednocześnie (np. wyniki tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego w formie kafelków). Dzięki temu lekarz może z łatwością porównać starsze i nowsze badania, co daje mu pełny obraz przebiegu choroby.

Improved Workflow with High Resolution

Funkcja Picture by Picture

Funkcja Picture by Picture (PbyP) pozwala wyświetlać na jednym ekranie obrazy z dwóch różnych źródeł. Dzięki temu lekarz może jednocześnie korzystać z różnych systemów, np. systemu kontroli obrazów i systemu danych radiologicznych (RIS) albo elektronicznego systemu dokumentacji medycznej i systemu PACS. Ponieważ wszystkie potrzebne dane są widoczne na jednym monitorze, lekarz nie musi przenosić wzroku między ekranami.

Lekka, kompaktowa konstrukcja

Zasilacz modelu MX315W został wbudowany w obudowę, co pozwala zaoszczędzić miejsce i stworzyć uporządkowane, schludne stanowisko pracy. Monitor jest także wyjątkowo lekki (waży tylko 11,7 kg razem z zasilaczem), dlatego łatwo jest go przenosić.

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Monitor wyposażono w dwa złącza wejściowe i jedno złącze wyjściowe DisplayPort 1.2, dzięki czemu rozdzielczość 8 MP da się uzyskać korzystając z pojedynczego kabla. Złącze wyjściowe może posłużyć do szeregowego podłączenia dodatkowych monitorów bez zbędnego okablowania.

Informacje dotyczące szeregowego łączenia monitorów RadiForce przez złącze DisplayPort  (ang.)

MX315W

Technologia kompensująca utratę ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 1,467 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 51%.

rx660_sharpness_recovery

 

 

Dokładna diagnoza dzięki fabrycznej regulacji zgodnej z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych i spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i ustawia wszystkie odcienie szarości, aby każdy wyprodukowany monitor był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

images01

Precyzja gwarantowana

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu do kontroli jakości RadiCS LE monitor RadiForce MX315W wykonuje uproszczoną kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14, korygując jasność i odcienie szarości monitora. Ogranicza to ilość czasu konieczną na zarządzanie monitorem i zapewnia jednolite wyświetlanie obrazów w miarę upływu czasu.

images02

Prosta kontrola jakości

Wbudowany w przednią ramkę czujnik IFS przeprowadza pomiary jasności i odcieni szarości, a następnie kalibruje monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Eliminuje to potrzebę podłączania i odłączania zewnętrznych kalibratorów i pozwala na regularne kontrolowanie jakości bez zasłaniania obszaru wyświetlania. W efekcie proces kontroli jakości zajmuje dużo mniej czasu i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

rx660_ifs RX660 IFS
Czujnik IFS wysuwa się na ekran.

 

Szerokie kąty widzenia

RadiForce MX315W ma szerokie kąty widzenia, które gwarantują minimalne przesunięcie koloru podczas patrzenia na ekran z boku. Dzięki temu wyświetlany obraz może wygodnie oglądać kilka osób jednocześnie.

rx660_katy_widzenia

Wiarygodny obraz zaraz po włączeniu monitora

Przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora RadiForce MX315W opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności. Ponadto czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

rx660_brightness_stability

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

rx660_due

10-bitowe kolory

Monitor może obsługiwać 10-bitowe sygnały dla każdej składowej RGB, wyświetlając ponad miliard kolorów jednocześnie. Gwarantuje to dokładne odtwarzanie odcieni kolorów podczas obrazowania 3D i łączenia obrazów.

Do wyświetlania kolorów 10-bitowych potrzebne są karta graficzna i oprogramowanie obsługujące sygnały 10-bitowe.

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Znajdujący się na przednim panelu przycisk CAL pozwala wybrać różne tryby wyświetlania odpowiednie dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych. Dołączone oprogramowanie RadiCS LE umożliwia także automatyczny wybór trybu w zależności od rodzaju oglądanych obrazów.

Select the Ideal Mode for Modalities

Czujnik obecności

Specjalny czujnik wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od monitora i przełącza urządzenie w tryb oszczędzania energii. Po powrocie użytkownika na miejsce czujnik rejestruje jego obecność i monitor płynnie wznawia normalne działanie. Najnowsze modele monitorów RadiForce reagują na ciepło, dlatego mają większy zakres i kąt wykrywania obecności w porównaniu z tradycyjnymi czujnikami i działają skutecznie nawet w konfiguracjach wielomonitorowych.

rx660_power_save.jpg

Elastyczna stopka

Elastyczna stopka EIZO umożliwia pochylanie i obrót ekranu oraz oferuje szeroki zakres regulacji wysokości, co znacznie poprawia komfort korzystania z monitora.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej wymagające normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

12.jpg

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pięcioletnią gwarancję ograniczoną.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.