EIZO RadiForce GX560

Opublikowano 5 listopada 2019

RadiForce GX560 MammoDuo to połączenie dwóch monitorów GX560, umieszczonych obok siebie na wspólnej, specjalnie zaprojektowanej stopce.

RadiForce GX560 MammoDuo

Stanowisko dwuekranowe bez rozpraszających ramek

GX560 ma ramkę o szerokości zaledwie 7,5 mm – najcieńszą spośród wszystkich 5-megapikselowych monitorów dostępnych na rynku. Dzięki niej całkowita odległość między dwoma ekranami wynosi tylko 15 mm. Na dodatek ramka znajduje się jedynie 2,5 mm powyżej ekranu, co pozwala uzyskać niemal idealnie płaską powierzchnię w konfiguracji dwumonitorowej.

Zgrabna, kompaktowa konstrukcja

Szerokość, wysokość i głębokość obudowy monitora jest odpowiednio o 67, 36 i 20,5 mm mniejsza od typowej konfiguracji z jednym monitorem o takiej samej rozdzielczości. Oznacza to, że umieszczone na jednej stopce dwa ekrany zajmują o 22% mniej miejsca.

Łatwa regulacja

Nowa stopka umożliwia wygodną zmianę wysokości i nachylenia obu monitorów oraz obrócenie ich tak, by między ekranami nie było żadnych przerw.

Easy Adjustment_topdownEasy Adjustment_swivel

rx560_title_Reading_Space_04.jpg
Dostępny jest również model RadiForce GX560 sprzedawany jako pojedynczy monitor ze stopką.

 

rx560_section_paper_01.jpg

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

Funkcja Point-and-Focus

Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie. Zobacz jak to działa:

Funkcja Switch-and-Go

Dzięki funkcji Switch-and-Go można obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

rx560_section_paper_02.jpg

Wierne odwzorowanie obrazów z mammografii

Monitor 5-megapikselowy jest w stanie wyświetlić nawet najdrobniejsze detale obrazu, mające często kluczowe znaczenie przy ocenie cyfrowych badań mammograficznych. Wysoka rozdzielczość pozwala zachować dobrą jakość obrazu i zapobiega pikselacji, której nie da się uniknąć wyświetlając badania w niższych rozdzielczościach.

Monitor do badań przesiewowych piersi

GX560 wyposażono w wyświetlacz LCD z niskotemperaturowym krzemem polikrystalicznym (LTPS), który potrafi osiągnąć maksymalny poziom jasności aż 2500 cd/m2. Dzięki temu po przeprowadzeniu kalibracji do wartości docelowej 1000 cd/m2 EIZO może oferować aż pięcioletnią gwarancję.

Wysoki współczynnik kontrastu (1700:1) zapewnia wierną reprodukcję głębokiej czerni bez efektu blaknięcia, co jest szczególnie istotne przy wyświetlaniu obrazów z mammografii i tomosyntezy.

Wysoka jakość obrazów

Czas reakcji monitora wynosi zaledwie 12 milisekund, co pozwala płynnie wyświetlać obrazy z badań takich jak tomosynteza, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. Dzięki rozmiarom piksela 0,165 mm x 0,165 mm i możliwości jednoczesnej reprodukcji 1024 odcieni szarości na ekranie widać nawet drobne struktury.

Technologia kompensująca utratę ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 1,515 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 45,5%.

Dwa rodzaje powłok do wyboru

W zależności od wymagań konkretnego środowiska, do monitora RadiForce GX560 można dobrać powłokę matową AG lub powłokę antyodblaskową AR. Powłoka AG skutecznie redukuje odblaski powstające w bardzo jasnych pomieszczeniach, natomiast powłoka AR zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych obrazów w średnio oświetlonych pomieszczeniach.

AR AG

Dowiedz się więcej o właściwościach powłok AG i AR

Konfiguracja wielomonitorowa

Złącze DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Informacje o kompatybilności dla połączeń szeregowych między monitorami RadiForce (ang.)

Make the Precise DiagnosisFabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

Precyzja gwarantowana

Korzystając z wbudowanego czujnika IFS oraz dołączonego oprogramowania do kontroli jakości RadiCS LE, monitor RadiForce GX560 wykonuje kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14. Ogranicza to ilość czasu potrzebną na zarządzanie monitorem i zapewnia jednolite wyświetlanie obrazów w miarę upływu czasu.

Możliwa jest także uproszczona kalibracja przy pomocy czujnika podświetlenia.

DICOM Part 14

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Funkcja CAL Switch pozwala dobrać tryb pracy w zależności od rodzaju wyświetlanych badań. Dostępne są m.in. tryby zoptymalizowane pod kątem mammografii, rezonansu magnetycznego i endoskopii. Do przełączania się między poszczególnymi trybami służą przyciski znajdujące się z przodu monitora.

Conserve Energy While AwayCzujnik obecności

Specjalny czujnik wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od monitora i przełącza urządzenie w tryb oszczędzania energii. Po powrocie użytkownika na miejsce czujnik rejestruje jego obecność i monitor płynnie wznawia normalne działanie. Jest to nie tylko wygodne, ale i opłacalne, ponieważ pozwala w prosty sposób ograniczyć pobór mocy.

Zgodność ze standardami jakości w mammografii

Łatwe w obsłudze narzędzie do kontroli jakości EIZO RadiCS UX2 (sprzedawane oddzielnie) wykonuje precyzyjną kalibrację zgodną z DICOM Part 14 i umożliwia kontrolę jakości zgodnie z wytycznymi ACR Practice Guideline oraz innymi standardami QC dotyczącymi monitorów do mammografii cyfrowej.

Standardy jakości dla monitorów mammograficznych kompatybilne z RadiCS (ang.)

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej wymagające normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

12.jpg

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pięcioletnią gwarancję ograniczoną.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.