EIZO FlexScan EV2316W

Opublikowano 24 stycznia 2013

Monitor EV2316 to najbardziej ekonomiczna oferta spośród całej rodziny EV. Użyty panel TN z funkcją Up View pozwala na poszerzenie kręgu jego zastosowań na stanowiska wielomonitorowe. Tutaj również mamy zaszyte wszystkie nowe funkcje ochrony oczu i środowiska rodziny monitorów EV. Porównując z innymi monitorami warto pamiętać o tych funkcjach i o pełnej 5 letniej gwarancji door-to-door.

Specyfikacja techniczna

Matryca/ Liczba kolorów TN z podświetleniem LED / 16.77 mln
Przekątna ekranu 23” / 68cm
Rozdzielczość 1920 x 1080 (16:9)
Jasność maksymalna 250 cd/m²
Kontrast 1000:1
Kąty widzenia 170°, 160°
Wejścia DisplayPort x 1 DVI-D 24 pin x 1 (z HDCP)
Dostępne kolory Czarny, Beżowy

 

 

 

 

 

 

 

 Ulga dla oczu, większa efektywność pracy

 

Presets Modes – pracując na komputerze wykorzystujemy różne aplikacje. W każdej z nich potrzebne są inne parametry wyświetlanego obrazu, takie jak chociażby jasność czy temperatura barwowa bieli. Dlatego monitor EV2316W został wyposażony w 5 trybów pracy (Presets Modes: Movie, Paper, sRGB, user1, user2), w tym dwa tryby użytkownika, w których możliwe jest dokonanie zmian tych parametrów do pracy z nietypowymi  ustawieniami. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami może być wykonywane ręcznie poprzez menu OSD monitora lub automatycznie, dzięki dołączonemu oprogramowaniu ScreenManager Pro for LCD.

5 trybów

Tryb Paper – dedykowany jest do pracy z typowymi aplikacjami biurowymi, takimi jak edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne czy bazy danych, gdzie dominującym jest białe tło aplikacji. By uniknąć szybkiego zmęczenia oczu, obniżona jest jasność monitora, a biel jest „ciepła”, żółtawa „milsza” dla oka.

tryb_paper

EyeCare Filter – to dodatkowe filtry symulujące różne rodzaje papieru. Intensywność nakładanego filtra można regulować, aby osiągnąć najwyższy stopień komfortu pracy w aplikacjach, gdzie mamy przewagę białego tła.

Flicker-Free Images – przyczyną widzianego przez wielu użytkowników migotania obrazu, wpływającego na szybkie zmęczenie oczu są układy zasilające w monitorach z podświetleniem LED. Model EV2316W wykorzystuje hybrydowe rozwiązanie, dzięki któremu regulowanie jasności nie powoduje zauważalnego migotania, przy równoczesnym zachowaniu stabilności koloru.

drgania

Czujnik Auto EcoView znajdujący się przy klawiszach funkcyjnych w przedniej części obudowy ekranu, wykrywa zmiany oświetlenia w otoczeniu, które występują w ciągu dnia i automatycznie dostosowuje jasność ekranu. To sprawia, że obraz nie jest ani za jasny (nie oślepia użytkownika), ani za ciemny (nie zmusza do wytężania uwagi).

auto_ecoview

Aplikacja EyeCare przypominająca o konieczności robienia przerw w pracy. Obniża to poziom zmęczenia wzroku i pozwala na dłuższe utrzymanie koncentracji, większą bezbłędność.

Matowa matryca monitora ogranicza powstawanie refleksów świetlnych na panelu i  wielokrotnie drażniących odbić przestrzeni otaczającej stanowisko pracy.

Uaktywnienie funkcji Auto EcoView i przejście w tryb pracy Paper pozwala naznaczne zmniejszenie emisji światła niebieskiego emitowanego przez podświetlenie ekranu monitora. Światło niebieskie, zbliżone do zakresu UVA ma negatywny wpływ na nasze oczy. Tym bardziej jego redukcja ma ważny wpływ na komfort naszej pracy.

Funkcja Up View – poprawia czytelność obrazu przy patrzeniu „od dołu”. Jest to szczególnie ważne w zastosowaniach wielomonitorowych na odpowiedzialnych stanowiskach pracy, centrach decyzyjnych wszelkiego rodzaju.

up view

Zmniejszenie zużycia energii

Presence Sensor działający na podczerwień, odpowiada za wykrycie obecności użytkownika oraz wyłączenie monitora, kiedy tylko nie zlokalizuje w swoim bezpośrednim otoczeniu żadnej osoby. Ekran włączy się ponownie, gdy osoba korzystająca z komputera wróci na swoje miejsce. Użyty czujnik rozróżnia pracującego użytkownika od elementów wyposażenia biura, takich jak krzesło czy fotel. Funkcja to obniża zużycie energii elektrycznej.

sensor

Podświetlenie ekranu diodami LED zamiast stosowanego dotychczas podświetlenia CCFL ogranicza zużycie energii i niekorzystny wpływ na środowisko poprzez redukcję emisji CO2 oraz zmniejszenie ilości odpadów zawierających rtęć.

 podswietlenie_led

Funkcja Auto EcoView korygując jasność ekranu może przynieść nam 30% oszczędności w zużyciu energii.

Ergonomia pracy to często pomijany aspekt

 

Monitor został wyposażony w stopkę FlexStand umożliwiającą łatwe ustawienie odpowiedniego kąta, wysokości położenia ekranu, a także odwrócenie go w stronę współpracownika lub klienta. Dodatkowo stopka umożliwia pracę w trybie portretowym.

FlexStand

Pozwala to na taką organizację swego stanowiska pracy, by minimalizować możliwość dolegliwości kręgosłupa. Bóle i drętwienie rąk, nóg, bóle głowy – wszystko to może być spowodowane niewłaściwą pozycją przy biurku, którą przyjmujemy przez wiele godzin, większość dni w roku, przez wiele, wiele lat.

Złącza

Monitor posiada trzy złącza do podłączenia komputerów. Dodatkowo wyposażony jest w hub USB i gniazda słuchawek oraz wejście audio, wygodnie usytuowane z boku monitora.

zlacza

Monitor spełnia najbardziej rygorystyczne normy dotyczące urządzeń tej klasy: TCO Displays 6.0, EPEAT Gold, TUV/Ergonomics, EPA Energy Star i inne. Szczegółowe informacje i specyfikacja dostępne na stronie eizo.pl.

EIZO-Cert

 

5-letnia gwarancja producenta obejmuje wszystkie elementy monitora, zapewniając długi cykl pracy. To 2-lata lub 67% dłużej niż standardowa 3-letnia gwarancja, udzielana na większość monitorów przy zachowaniu znacznie niższych kosztów eksploatacji.

5_lat_gwarancji

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.